Yetkililer köprü çökmesinde kaybolan işçilerin hayatını kaybettiğini doğruladı.

ABD'nin Maryland eyaletinde, Baltimore'daki Francis Scott Key Köprüsü'nün çökmesi sonrasında kaybolan altı kişinin artık yaşamadığı açıklandı.

Köprünün çökmesiyle birlikte bazı araçlar ve 8 inşaat işçisinin Patapsco Nehri'ne düştüğü belirtiliyor. Salı günü iki kişi kurtarılırken, diğer işçilerin ise kayıp oldukları düşünülüyor. İşçilerin işvereni olan Brawner Builders'tan üst düzey yönetici Jeffrey Pritzker, suyun derinliği ve geçen süre nedeniyle diğer işçilerin yaşamını yitirdiğini ifade etti.

Arama Kurtarma Çalışmaları Hız Kesmeden Devam Ediyor

Maryland yetkilileri, çarşamba günü de dalgıçlarla birlikte arama kurtarma çalışmalarının sürdürüleceğini duyurdu. Şu ana kadar hiçbir işçiye ulaşılamadı. Pritzker, geminin köprüye çarptığı sırada işçilerin köprünün ortasında çalıştıklarını belirtti. Ancak şu ana kadar hiçbir cesede ulaşılamadı.

İşçilerin Kimlikleri ve Köprü Çarpan Gemiden Bilgiler

Baltimore Banner'dan bir muhabirin aktardığına göre, köprüde çalışan işçiler El Salvador, Guatemala, Honduras ve Meksika'dan gelmekteydi. Muhabire göre, 30-40 yaşlarındaki işçilerin aileleri var. Köprüye çarpan geminin 22 mürettebat üyesinin ise güvende olduğu belirtiliyor.

Beyaz Saray'dan Açıklama

Beyaz Saray'dan yapılan açıklamada, ABD Başkanı Joe Biden'ın köprü çökmesiyle ilgili federal ve yerel yetkililerle temaslarını sürdürdüğü bildirildi. Maryland'in Demokrat Valisi Wes Moore, 1977'de inşa edilen köprünün standartlara uygun olduğunu vurguladı.

İsrail Başbakanı Netanyahu İngiltere ve Almanya Dışişleri Bakanlarıyla Görüştü İsrail Başbakanı Netanyahu İngiltere ve Almanya Dışişleri Bakanlarıyla Görüştü

Köprü Kazasının Detayları

Köprüye çarpan Dali adlı devasa konteyner gemisi, Sri Lanka'ya doğru yapacağı 27 günlük yolculuğun henüz başlarında, limandan çıktıktan sonra güç kaybetti ve Francis Scott Key Köprüsü'ne çarptı. Bu çarpışma sonucunda köprünün neredeyse tamamı çöktü.

Kaynak: Kardelen Özdemir