Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, Ankara'nın Gölbaşı ilçesinde bulunan Hacılar İlkokulu'nda seçim için oy kullandı. Bakan Tekin, eşi Ayşe Tekin ile birlikte Mahalli İdareler Genel Seçimlerinde oylarını kullanmak üzere Hacılar İlkokulu'na gitti. İkili, "1138" numaralı sandığın olduğu sınıfın önünde sıraya girdi.

Oyunu Kullandıktan Sonra Açıklamalarda Bulundu

Bakan Tekin, sandık görevlileriyle selamlaşarak kimliğini verdi ve gerekli kontrollerin yapılmasını sağladıktan sonra kabine geçti. Oyunu kullandıktan sonra zarfını sandığa atan Bakan Tekin, mührü teslim ederek imzalarını attı. Demokrasinin bayramı olarak nitelendirdiği seçim sürecine ilişkin açıklamalarda bulunan Bakan Tekin, yerel seçimlerin siyasal istikrar açısından önemine vurgu yaptı.

Demokratik Sürecin Önemi

Seçim sürecinin demokratik olgunlukla yürütüldüğünü belirten Bakan Tekin, sorunsuz bir seçim sürecinin olmasını temenni etti. Türkiye'de yerel seçimlerin 5 yılda bir yapıldığını hatırlatan Bakan Tekin, belediye başkanlarının ve yerel yöneticilerin seçilmesinin önemine değindi.

İYİ Parti'de bir il başkanı daha istifa etti İYİ Parti'de bir il başkanı daha istifa etti

Seçimin hayırlı olması temennisinde bulunan Bakan Tekin, seçim gününün sakin geçmesini ve çocukların bu süreci demokrasi bayramı olarak görmelerini dile getirdi. Tatsız olayların yaşanmamasını temenni eden Bakan Tekin, seçim sürecinin önemine dikkat çekti.

Kaynak: İHA