Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, Sosyal Güvenlik Kurumu'na (SGK) olan borçlar konusunda açıklamalarda bulundu. Ziyaretlerinden biri AK Parti Keçiören Seçim Koordinasyon Merkezi'ne gerçekleşti. Burada yaptığı konuşmada, SGK borcu olan belediyelerin tamamının muhalefet partilerine bağlı olduğunu belirtti.

Emeklilere Yönelik Artan Refah Politikaları

Bakan Işıkhan, emeklilere yönelik artan refah politikalarını da vurguladı. Emeklilere bayram ikramiyesi uygulamasının başlatıldığını ve bu yıl %50 artırıldığını belirtti. Ayrıca, banka promosyon tutarlarının 2 katına çıkarıldığını ve ölüm aylığı alan hak sahiplerine de promosyonların artırıldığını duyurdu.

Ticaret Bakanlığı'ndan İsrail açıklaması Ticaret Bakanlığı'ndan İsrail açıklaması

A W170812 02

Yerel Yönetimlerin Rolü ve Borç Durumu

Bakan Işıkhan, yerel yönetimlerin kalkınmadaki önemine değindi. Yerel gücün artmasıyla birlikte icraatların da güçleneceğini ifade etti. Ancak, Sosyal Güvenlik Kurumu'na en çok borcu olan belediyelerin CHP'ye bağlı olduğunu vurgulayarak, özellikle Ankara Büyükşehir Belediyesi'nin SGK'ya olan borcunun 5 yıl içinde 20 kat arttığını dile getirdi.

AK Parti'nin Vizyonu ve İcraatları

Bakan Işıkhan, AK Parti'nin halka hizmet vizyonunun yerel yönetim tecrübesine dayandığını belirtti. Partinin, şehirleri çağdaş projelerle ve dünya standartlarının üzerinde hizmetlerle buluşturacağını söyledi.

Talan Belediyeciliği Eleştirisi

Son olarak, Işıkhan, CHP'nin belediyeciliğini eleştirdi. Ankara'nın son 5 yılında yapılan yatırımların yetersiz olduğunu ve borçların artmasının bunun en büyük göstergesi olduğunu dile getirdi. Ayrıca, CHP'nin belediyeciliğini "talan belediyeciliği" olarak nitelendirdi.

Özel İndirimler ve Kampanyalar Emeklilere Sunulacak

Emeklilere yönelik özel indirimler ve kampanyalar hakkında da konuşan Bakan Işıkhan, çalışmaların sürdüğünü ve protokollerin netleşmeden ayrıntıları paylaşmanın yanlış olacağını belirtti. Ancak, emeklilerin yılı nedeniyle çeşitli ayrıcalıkların olacağını sözlerine ekledi.

Kaynak: İHA