Alanya’da Büyükşehir Belediye personeline İş Sağlığı ve Güvenliği eğitimi verildi Alanya’da Büyükşehir Belediye personeline İş Sağlığı ve Güvenliği eğitimi verildi

Adana Alparslan Türkeş Bilim ve Teknoloji Üniversitesi (ATÜ), bilişim sektöründeki ihtiyaçları karşılamak üzere yeni lisans ve önlisans programları açıyor. Bilgisayar ve Bilişim Fakültesi bünyesinde faaliyet gösteren üniversite, ülkenin bilişim alanındaki yetişmiş insan gücü ihtiyacını karşılamak için 3 yeni lisans programı başlattı.

Bilgisayar, Yazılım ve Yapay Zeka mühendisliklerinin yanı sıra, Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri, Bilgi Güvenliği Teknolojisi ile Veri Bilimi ve Analitiği gibi yeni programlar, 2024-2025 Eğitim-Öğretim döneminde öğrenci alımına açılacak. Bu adım, ATÜ'nün teknoloji alanında eğitim-öğretim ve araştırma faaliyetlerine katkı sağlamayı amaçlıyor.

Ayrıca, bilişim teknolojileri alanında ihtiyaç duyulan elemanları yetiştirmek amacıyla ATÜ'de ilk Meslek Yüksekokulu kuruldu. Bilişim Teknolojileri Meslek Yüksekokulu, ön lisans programları ile ön yüz yazılım geliştirme, arka yüz yazılım geliştirme, büyük veri analitiği ve bulut bilişim operatörlüğü gibi alanlarda eğitim verecek.

ATÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Tümay, yaptığı açıklamada, yeni programlarla üniversitenin teknik bir üniversite olarak hedeflerine emin adımlarla ilerlediğini belirtti. Ayrıca, tüm lisans bölümlerinde eğitim-öğretim dilinin yüzde 100 İngilizce olduğunu vurgulayarak, mezun öğrencilere meslek hayatlarında büyük avantajlar sağlanacağını ifade etti.

Kaynak: İHA