Macaristan Milli Takımı'nın stoperi Attila Szalai, Süper Lig'in şampiyonluk favorisi olarak eski takımı Fenerbahçe'yi gördüğünü ifade etti.

"Bence İyi Bir Maç Oynadık"

Müsabakayı değerlendiren Szalai, "İyi bir performans sergiledik, güçlü bir rakibe karşı. Hem savunmada hem de hücumda iyi iş çıkardık ve galip geldik. Takım olarak mutluyuz. Ancak son 10 dakikada birkaç problem yaşadık. Genel olarak her şey yolunda gidiyor. Çalışmalarımıza devam edeceğiz." şeklinde konuştu.

"Fenerbahçe'nin Her Maçını İzliyorum"

Szalai, Fenerbahçe'nin maçlarını yakından takip ettiğini belirterek, "Türkiye'de birçok yetenekli oyuncu ve güçlü bir ekip var. Hakan Çalhanoğlu, Yunus Akgün gibi isimler var. Ayrıca Arda Güler ve İrfan Can Kahveci gibi arkadaşlarım da var. Onlarla bugün konuştum, mutluyum. Fenerbahçe'nin her maçını izliyorum ve şampiyonluk bekliyorum. Umarım başarılı olurlar. Güzel günler görmek istiyorum." dedi. Başarılı futbolcu, Trabzonspor - Fenerbahçe maçındaki olaylardan dolayı ise üzgün olduğunu dile getirdi.

"Özledim Ozan'ı, Kardeşim İyi Oynadı"

Hoffenheim'e ait olan ancak Freiburg'a kiralanan 26 yaşındaki futbolcu, "Almanya'da mutluyum. Henüz çok fazla forma şansı bulamadım ama çalışmalarıma devam ediyorum. Daha iyi günlerin geleceğine inanıyorum. Takım arkadaşım Ozan Kabak'la iletişim halindeyim. Onu özledim, kardeşim iyi oynuyor." ifadelerini kullandı. Szalai, Süper Lig'deki şampiyonluk favorisinin Fenerbahçe olduğunu dile getirdi.

59'uncu Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu'nun Marmaris-Bodrum etabı heyecanı kapanacak yollar 59'uncu Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu'nun Marmaris-Bodrum etabı heyecanı kapanacak yollar

"Türkiye'nin Yetenekli Oyuncuları Var"

Türkiye Milli Takımı hakkındaki düşüncelerini de paylaşan Attila Szalai, "Türkiye'nin yetenekli oyuncuları mevcut. Yeni bir teknik ekip var ve iyi işler yapıyorlar. Güzel bir atmosfer hakim. Her şey olabilir." dedi. Szalai, EURO 2024'te Almanya, İsviçre ve İskoçya ile aynı grupta yer aldıkları hakkında ise, "Zorlu bir grupla karşı karşıyayız. Ancak umarım gruptan çıkarız. Genç bir takımız ve her geçen gün daha da iyiye gidiyoruz." şeklinde konuştu.

Kaynak: İHA