İstanbul Çekmeköy'de, AKP'li belediye döneminde tartışmalı bir kararla çocuk parkının yerine akaryakıt istasyonu yapılması gündeme gelmişti. Ancak CHP'nin belediyeye geçmesiyle bu plan son buldu. Nisan ayı meclis toplantısında alınan kararla park, yeşil alan ve deprem toplanma bölgesi olarak korundu.

969153A0 0Bac 4486 8A66 96E566Ff197D W Result

Çekmeköy Mimar Sinan Mahallesi'nde bulunan Ord. Prof. Zeki Velidi Togan Parkı, AKP'li belediye tarafından vatandaşların tepkilerine rağmen imara açılarak akaryakıt istasyonu yapılması planlanmıştı. Ancak bu karar, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Meclisi'nde tartışmalara sebep olmuş ve sonunda iptal edilmişti. Çekmeköylü vatandaşlar ve İBB adına açılan davalarda da kararlar lehimize sonuçlanmıştı.

Adana'da ekmek satış ve dağıtım ihalesi yapılacak Adana'da ekmek satış ve dağıtım ihalesi yapılacak

Bitlis Mutki'de seçim öncesi para aktarıldı mı? CHP'li vekilden suç duyurusu Bitlis Mutki'de seçim öncesi para aktarıldı mı? CHP'li vekilden suç duyurusu

Ff8C3Cf1 3C7B 4771 Aa5B 10Be0481F7A7 W Result

Ancak parkı akaryakıt istasyonu yapmak isteyen belediye, ısrarını sürdürmüştü. Ancak yerel seçimlerin ardından belediyenin CHP'ye geçmesiyle parkın kaderi değişti. Belediye meclisi, parkın yeşil alan ve deprem toplanma bölgesi olarak kalmasına karar verdi ve böylece akaryakıt istasyonu planı rafa kaldırıldı.

63D6B0Ef D604 46F8 B767 19D6B428D9B8 W Result

Belediye Başkanı Orhan Çerkez, çocukların ve komşuların kazandığını belirtti ve parkın çocuklar için güvenli bir oyun alanı olarak korunmasından mutluluk duyduklarını ifade etti.

Vatandaşlar da karardan memnun olduklarını dile getirerek parkın yeşil alan olarak kalmasının kendileri için önemli olduğunu vurguladılar. Parkta oyun oynayan çocuklar da yapılmamasından dolayı mutlu olduklarını belirttiler.

Ed264Ecd B791 432D 828F 9E4D35592542 W Result

Belediye ekipleri, alınan kararın ardından parkta bakım çalışmaları yaparak vatandaşların daha keyifli vakit geçirmesini sağladılar. Geçmişte eylemler düzenleyen vatandaşlar, CHP İstanbul İl Başkanı'nın da destek verdiği bir dönemde parklarının korunması için mücadele etmişlerdi.
 

İzmir'de Bayraklı Belediye Başkanı yaralı kediye sahip çıktı! Adı Smyrna oldu İzmir'de Bayraklı Belediye Başkanı yaralı kediye sahip çıktı! Adı Smyrna oldu

Kaynak: ANKA