Türkiye'nin Somali'ye Büyükelçilik Binası İnşası İçin Arsa Bağışı Tepki Çekti Türkiye'nin Somali'ye Büyükelçilik Binası İnşası İçin Arsa Bağışı Tepki Çekti

İzmir'de, Bayraklı Belediye Başkanı İrfan Önal, eski Smyrna Höyüğü'nü ziyareti sırasında yaralı bir kediye rastladı ve hemen tedavi edilmesi için belediye veterinerlerine talimat verdi. 

Aaeee935 6255 4616 963F Cd4Ee7F359F5 W Result

Adı Smyrna Oldu 

Kediye 'Smyrna' adını veren Başkan Önal, tüm hayvanseverlere sokak hayvanlarını sahiplenme çağrısı yaptı: 'Hayatı paylaştığımız can dostlarımızın her zaman yanında olacağız. Onları iyileştirip, sıcak yuvalar bulmaya devam edeceğiz.' 

9440Ff8F Ff4C 4A20 Adf7 1Fe9853D6773 W Result

Sahiplenmek İsteyenlere Çağrı 

Smyrna'nın tedavisi belediye veterinerleri tarafından yapıldı ve kısa sürede sağlığına kavuştu. Başkan Önal, "Smyrna'yı sahiplenmek isteyenler Veteriner İşleri Müdürlüğü ile iletişime geçebilirler. Sokak hayvanlarını satın almaktan ziyade onlara aile olmak için davet ediyorum. Bayraklı Belediyesi olarak can dostlarımızın yanında olmaya devam edeceğiz" ifadelerini kullandı.

Tedavi Edildi 

Veteriner İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından tedaviye alınan kedi Smyrna’nın sağ ayağında travmaya bağlı yumuşak doku zedelenmesi olduğu belirlendi. İç kanama olma riskine karşı 72 saat gözlem altına alınan ve gerekli tedavileri ile aşılama, iç-dış parazit gibi işlemleri de yapılan kedi kısa sürede sağlığına kavuştu.

9200718B Ac90 4D0E 9D07 753Caa606D19 W Result

'Can Dostlarımızın Her Zaman Yanında Olacağız' 

Başkan Önal, 'Sevimli dostumuzun tedavisi için veteriner ekiplerimiz gereken müdahaleleri yaptı. Sağlık durumu gayet iyi. İsmini de Smyrna koyduk. Can dostumuzu sahiplenmek isteyenler Veteriner İşleri Müdürlüğü ekiplerimizle iletişime geçebilir. Tüm vatandaşlarımızı sokak hayvanlarını satın almaya değil, onlara aile olmak için sahiplenmeye davet ediyorum. Bayraklı Belediyesi olarak can dostlarımızın hayatını kolaylaştıracak adımlar atmaya ve her zaman yanlarında olmaya devam edeceğiz' açıklamasını yaptı.

Hatay'da çeşmeden su içen kedi gülümsetti Hatay'da çeşmeden su içen kedi gülümsetti

Kaynak: Haber Merkezi