Adana'nın Kozan ilçesinde yetişen turp, ıspanak ve pırasalar, ramazan ayında zorlu mesailere rağmen titizlikle hasat ediliyor ve tazyikli sularda yıkanıp deprem bölgesi Malatya'ya gönderiliyor. Kadınlar, bu ürünleri topraktan sofralara ulaştırmak için yoğun bir şekilde çalışırken, erkekler ise nakliye işlerini üstlenerek kamyonlarla Malatya'ya sevkiyatı sağlıyorlar. Sıcak havada ve zorlu koşullarda geçen çalışma günleri boyunca, bu emekçiler gece gündüz demeden ürünlerin Malatya'ya ulaşmasını sağlıyorlar.

Adana’da Yetişen Turp Pırasa Ve Ispanak Deprem Bölgesine Gidiyor (2) Result

Spot doğal gaz fiyatları yükseldi Spot doğal gaz fiyatları yükseldi

Kadın üreticilerden Necla Peksoy, günlük zorlu çalışma saatlerine rağmen ürünlerin kalitesinden ödün vermediklerini belirterek, 'Sabahın erken saatlerinde işe başlıyoruz ve gün boyu kesintisiz çalışıyoruz. Kozan'da yetiştirdiğimiz turp, ıspanak ve pırasaları, tüketiciler için özenle hazırlıyoruz' dedi. Mevsimin sıcak geçmesinin ve hasadın zorluğunun farkında olan üreticiler, yine de ürünlerini en iyi şekilde hazırlayıp Malatya'ya göndermek için azimle çalışıyorlar.

Adana’da Yetişen Turp Pırasa Ve Ispanak Deprem Bölgesine Gidiyor (3) Result

Mevsimin zorluğuna rağmen ürünlerin bereketli olması, bölgeden talep görmesini sağlıyor. Tarlada kilosu 10 TL'den alıcı bulan ürünler, deprem bölgesi Malatya için özenle hazırlanıyor ve talep görüyor. Üreticiler, bu bereketli topraklardan elde ettikleri ürünlerle Malatya'ya destek olmayı sürdürüyorlar.

Adana kan portakalında hasat zamanı! Kilosu 12 liradan satılıyor Adana kan portakalında hasat zamanı! Kilosu 12 liradan satılıyor

Kaynak: İHA