Adana'da adliyede sahte avukatlık yapan bir kadın, polis ekiplerinin evine düzenlediği operasyonla yakalandı. Operasyonda, kadının evinde sahte avukat kimliği, avukat cübbesi ve ruhsatsız tabanca bulundu.

Adana'da Sahte Kadın Avukat Yakayı Ele Verdi (2) Result

Soruşturma Başlatıldı

Adana Cumhuriyet Başsavcılığı, sahte avukatlık yaptığı belirlenen Betül S. hakkında soruşturma başlattı. Soruşturma sonucunda, Betül S.'nin adliyede, baro lokalinde ve mahkemelerde avukat cübbesiyle dolaştığı ve sosyal medyada paylaşımlar yaptığı tespit edildi.

Şırnak'ta Ter*r Örgütlerine Yönelik Operasyon: 15 Kişi Gözaltına Alındı Şırnak'ta Ter*r Örgütlerine Yönelik Operasyon: 15 Kişi Gözaltına Alındı

Sahte Belgeler Ele Geçirildi

Polis ekipleri, soruşturma kapsamında Betül S.'nin evine operasyon düzenledi. Operasyonda Betül S. isimli kadın yakalanırken, yapılan aramada sahte avukat kimliği, avukat cübbesi, ruhsatsız tabanca ve dolandırıcılıkta kullanılan birçok adli evrak ele geçirildi.

Adana'da Sahte Kadın Avukat Yakayı Ele Verdi (3) Result

Tutuklama Kararı

Nitelikli dolandırıcılık, kamu görevinin usulsüz olarak üstlenilmesi, özel işaret ve kıyafetlerin usulsüz kullanılması ve resmi belgede sahtecilik suçlarından adliyeye sevk edilen Betül S., çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

Adana'da Otomobil Kamyona Çarptı: 1 Kişi Hayatını Kaybetti Adana'da Otomobil Kamyona Çarptı: 1 Kişi Hayatını Kaybetti

Kaynak: İHA