Adana'da hava sıcaklığı Meteoroloji Genel Müdürlüğü verilerine göre 40 dereceyi buldu. Ancak, park ve araç termometreleri 50 dereceyi göstererek adeta rekor kırdı. Yüzde 90 nem oranı ile birlikte hissedilen sıcaklık daha da yükselirken, fırın başında çalışan ekmek ustaları ise 80-90 dereceye varan odun ateşi karşısında çalışıyor.

A W232211 07 Result

Buz Küpleriyle Serinleme Çabası

Saat başı ekmek pişiren ustalar, molalarında buz küpleriyle dolu suyu başlarından aşağı dökerek serinlemeye çalışıyor. Bazı anlarda ise ustalar, buz küplerine sarılarak sıcakla mücadele ediyor. Bu yöntemle biraz olsun serinlik bulmaya çalışıyorlar.

A W232211 05 Result

Adana'da kanalda yüzen çocukları tek tek çıkardı Adana'da kanalda yüzen çocukları tek tek çıkardı

'Soğuk Su Olmazsa Biz Çatlarız'

Fırıncı Salih Gülağacı, İhlas Haber Ajansı'na yaptığı açıklamada, Adanalıların ekmeği çok sevdiğini ve onlara en iyi ekmeği sunmak için çaba gösterdiklerini belirtti. Gülağacı, 'Esnaflarımıza yardımcı olalım. Zor şartlarda çalışıyoruz, hava çok sıcak. Buzla serinliyoruz. Soğuk su olmazsa gerçekten yanıyoruz. Fırının önü 80 dereceyi buluyor. Soğuk su olmazsa biz çatlarız, dayanamayız,' ifadelerini kullandı.

A W232211 09 Result

'Zor Şartlarda Çalışıyoruz'

Fırıncı Cuma Har ise zorlu çalışma koşullarından bahsederek, 'Zor şartlarda çalışıyoruz ama Rabbim yardım ediyor. Fırının önü 80 dereceyi buluyor zor ama yapacak bir şey yok. Bu mesleği 35 senedir yapıyorum. Başkalarına zor gelebilir ama bize artık zor gelmiyor, alıştık,' dedi.

A W232211 03 Result


Adana'da iki araç çarpışıp yayanın üzerine devrildi Adana'da iki araç çarpışıp yayanın üzerine devrildi

A W232211 08 Result

Kaynak: İHA