Türk sinemasının unutulmaz eserlerinden biri olan Sarmaşık Gülleri, duygusal bir yolculuk vaat ediyor. Film, sadece oyunculuklarıyla değil, aynı zamanda çekildiği eşsiz mekanlarla da izleyicileri büyülüyor. Peki, nostaljik Türk filmi Sarmaşık Gülleri nerede çekildi? İşte, merak edilenlerin cevapları...

Antalya Sosyal Belediyecilikte İlk 100 Günde En İyi Çıkış Yapan Belediye Seçildi Antalya Sosyal Belediyecilikte İlk 100 Günde En İyi Çıkış Yapan Belediye Seçildi

Sarmaşık Gülleri Filmi Nerede Çekildi?

Sarmaşık Gülleri filmi, 1968 yılında İstanbul ve Ankara'da çekildi. Önemli sahnelerinden bazıları Beyoğlu'nda bulunan Galata Kulesi ve Tünel'de gerçekleşti.

Sarmaşık Gülleri Oyuncuları Kimler?

Kartal Tibet ve Hülya Koçyiğit'in başrollerini paylaştığı Sarmaşık Gülleri filminde, Safiye Ayla, Erol Simay, Peri Hanım, Atilla Kural, Sevda Akbaş ve Güler Ökten gibi önemli oyuncular da yer alıyor.

Sarmaşık Gülleri Konusu Ne?

Gülseren adlı genç bir kadın, annesinin ölümünden sonra babası tarafından Ümran adında bir kadınla evlendirilir. Ümran'ın ve üvey kardeşi Betül'ün zorbalıklarıyla baş etmeye çalışan Gülseren, geçmişini hatırlatan köşklerinden ayrılıp yeni bir yaşam kurmaya çalışır. Ancak bu süreçte, doktor Murat ile tanışıp ona aşık olur. Ancak Ümran ve Betül, bu aşkı engellemek için ellerinden geleni yaparlar.

IMDB Puanı

Sarmaşık Gülleri filmi, IMDB'de 10 üzerinden 5.8 puan almıştır.

Kaynak: Haber Merkezi