Adana'nın Seyhan ilçesine bağlı Tellidere Caddesi'nde meydana gelen trajik olayda, evine dönerken saldırıya uğrayan Hayriye Derin son yolculuğuna uğurlandı.

Otomobilinde Maganda Kurşunuyla Vuruldu

Dün yaşanan olayda, ev kadını Hayriye Derin (43), oğlu Talha Derin’i (12) Turgut Özal Bulvarı’ndaki dil kursuna bıraktıktan sonra yanındaki oğlu Kayra Derin (7) ile eve dönmek için yola çıktı. Ancak evine yaklaşık 300 metre mesafede Mücahitler Caddesi’nde motosikletli 2 şüpheli, tabancayla husumetlilerinin iş yerine ateş açtı. Bu sırada Derin’in otomobili hedef alındı ve kadının ensesine isabet eden bir kurşunla vuruldu. Kadın aracın kontrolünü kaybederek karşı şeride geçti ve bir minibüse çarptı.

Başakşehir'de İkitelli Organize Sanayi Bölgesi'nde Korkutan Yangın Başakşehir'de İkitelli Organize Sanayi Bölgesi'nde Korkutan Yangın

A W196504 01

Hastanede Hayatını Kaybetti

Olay yerine hızla gelen sağlık ekipleri tarafından hastaneye kaldırılan Derin, yapılan tüm müdahalelere rağmen hayatını kaybetti. Polis ekipleri, saldırıyı gerçekleştiren şüphelileri yakalamak için çalışma başlattı.

A W197144 02 Result

Aile ve Yakınlarından İfadeler

Derin’in kayınbiraderi İbrahim Derin, yaşanan olayın üzüntü verici olduğunu belirtti. 'Husumetli iki taraf arasındaki çatışma sırasında maalesef masum bir kadın kurşunun hedefi oldu.' dedi. Cenazenin toprağa verilmesinin ardından ise aileye taziye ziyaretleri gerçekleşti.

A W197144 03 Result

Son Yolculuk Kabasakal Mezarlığında

Derin’in cenazesi otopsinin ardından adli tıp kurumu morgundan alınarak Kabasakal Mezarlığı'nda toprağa verildi. Derin'in eşi Durmuş Ali Derin’in (47) pazarlamacı olduğu, 3 çocuğu bulunduğu ve en büyük olan Burak Derin’in (22) Çukurova Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde okuduğu öğrenildi.

A W197144 04 Result

Adana'da lastik tamircisine silahlı saldırıda otomobildeki kadın vuruldu Adana'da lastik tamircisine silahlı saldırıda otomobildeki kadın vuruldu

Kaynak: İHA