Adana'nın Kozan ilçesinde Kızılay'ın 156. kuruluş yıl dönümü kapsamında düzenlenen kan bağışı etkinliği büyük ilgi gördü. Kozan İlçe Emniyet Müdürlüğü ve Türk Kızılay'ı iş birliğiyle gerçekleştirilen kampanya, 'Kan acil değil, sürekli ihtiyaç' sloganıyla toplandı.

15. Kan Bağışında Bronz Madalya

Kan bağışında bulunan Mustafa Nizam, 15. kez bağış yaparak bronz madalya ile ödüllendirildi. Mustafa Nizam, geçtiğimiz mayıs ayında gerçekleştirdiği bağışlarla iki hastaya hayat verdiğini belirterek, 'Vatandaşlık görevimi yaptığımı düşünüyorum ve sağlıklı olan herkesi kan bağışına davet ediyorum' dedi.

A W225744 04 Result

Emniyet Müdüründen Kampanyaya Destek

Kozan İlçe Emniyet Müdürü Fatih Alptekin, kampanyaya ilişkin yaptığı açıklamada, 'Kızılay ile birlikte kan bağışı kampanyası başlattık. Böyle hayırlı bir işe vesile olduğumuz için çok mutluyuz. Kanın, kök hücrenin ve bağışın öneminin farkına varılmasını diliyoruz' diye konuştu.

Adana Kozan'da yüzlerce dönüm ekili mısırlar susuzluktan yandı! Suçlu kim? Adana Kozan'da yüzlerce dönüm ekili mısırlar susuzluktan yandı! Suçlu kim?

El Ayak Ağız Hastalığına Dikkat: Belirtiler, Tedavi ve Korunma Yolları El Ayak Ağız Hastalığına Dikkat: Belirtiler, Tedavi ve Korunma Yolları

Kızılay'dan Dr. Ahmet Yönder Destekçisine Teşekkür 

Kızılay'da görev yapan Dr. Ahmet Yönder, kan bağışının sürekli bir ihtiyaç olduğuna dikkat çekerek, 'Kozan ilçesi her geldiğimizde bizi hiçbir zaman mahcup etmedi. Bekleyen hastalarımıza sürekli kan temin edildi. Kozan İlçe Devlet Hastanesi kan konusunda hiçbir sıkıntı yaşamıyor çünkü vatandaşlarımız bu konuda çok duyarlı. Bu etkinliği düzenleyen İlçe Emniyet Müdürümüze çok teşekkür ederiz. Ne kadar kan stoğumuz olsa da yeterli değil, çünkü birçok ameliyat için kan bekleniyor. Emniyet güçlerimiz uygun kan grubunu hemen ayarlayıp ilgili hastaya ulaştırmamıza yardımcı oluyor. Huzurlarınızda gerçekten teşekkür ediyorum' dedi.

A W225744 05 Result

'Kan Bağışçılarından 71 Ünite Kan'

Etkinlik sonunda, 71 ünite kan toplanarak madalya almaya hak kazanan bağışçılara ödülleri takdim edildi.

Kızılay Gazze'deki Aşevi Kapasitesini Artırdı Kızılay Gazze'deki Aşevi Kapasitesini Artırdı

Kaynak: İHA