Kocaeli'nin Kartepe ilçesinde, semt pazarında alışveriş yapan bir anne, 2 yaşındaki kızı Ayşe'yi kaybetti. Bebek arabasından aniden çıkan Ayşe, gözden kayboldu. Olayın ardından, panikleyen anne, kızını bulmak için etrafta aramaya başladı. Ancak hiçbir yerde bulamayınca çevredeki insanlardan yardım istedi.

Rize'de Freni Patlayan Araç Park Halindeki Araçlara ve Yıkama İşçisine Çarptı Rize'de Freni Patlayan Araç Park Halindeki Araçlara ve Yıkama İşçisine Çarptı

Anne, kızını bulmak için pazar esnafına ve çevredeki insanlara haber verdi. Durumun ciddiyetini anlayan esnaf, hemen polise haber verdi. Aynı zamanda, cami imamı da kayıp kızın bulunması için camiden duyuru yaptırdı. Kısa sürede bölge genelinde arama çalışmaları başlatıldı ve her yerde küçük Ayşe arandı.

Polislerin Koşturduğu Bebek

Polis ekipleri, kısa sürede olay yerine ulaştı ve arama çalışmalarına başladı. Bebek, pazar dışında polisler tarafından bulunduğunda, kendisini yakalamaya çalışan polislere koşarak uzaklaştı. Minik Ayşe, polislerin peşinden koşarak neşeli bir görüntü oluşturdu.

Anne Mutluluk Gözyaşları Döktü

Kızı Ayşe'ye kavuşan anne, duygusal anlar yaşadı. Hem mutluluktan gözyaşları döken anne, hem de rahat bir nefes aldı. Olayı anlatan pazarcı esnafı, "Kadın patates seçerken çocuk bir anda kayboldu. Annesi her yere baktı ama bulamadı. En sonunda cami hocasını arayarak anons yaptırdık. Çocuk daha sonra sokakta, pazarın dışında yürürken bulundu" dedi.

Kaynak: İHA