Trabzonspor Teknik Direktörü Abdullah Avcı, yarın Beşiktaş ile oynayacakları Ziraat Türkiye Kupası Finali öncesinde düzenlenen basın toplantısında önemli açıklamalarda bulundu. Avcı, iki takımın da finale hak ederek geldiğini vurgulayarak, “150 takımın yarıştığı bu turnuvada iki takımın finale kalması büyük bir başarı. Biz de bu başarıyı Trabzonspor tarihine tekrar yaşatmak istiyoruz. Beşiktaş 10 kere, biz 9 kere bu kupayı kazandık. Bunu eşitlemek istiyoruz” dedi.

Kastamonuspor futbolcusu Antalya'da kazada yaralandı Kastamonuspor futbolcusu Antalya'da kazada yaralandı

“Finalde Dostluk ve Rekabet Bir Arada”

Abdullah Avcı, final maçının önemine değinerek, “Finale kalmak güzel, finalde dost olmak bence daha da güzel. Yarın akşam oyunun konuşulduğu, kaybedenin kazananı alkışladığı, kazananın da kaybedene saygı gösterdiği bir futbol festivali olacak. İnsanları sahaya çekmek açısından bizim için büyük bir fırsat” ifadelerini kullandı.

“Başarının Sembolü Kupalar”

60 yaşındaki teknik adam, finallerin kaybedeni olmadığını belirterek, “Finallerde oynamak, hem oyuncular hem de teknik adamlar için çok değerli. Herkes bu aşamaya kadar gelerek bir başarı elde etmiştir. Finalde madalyanı alıp çıkıyorsun, bu da büyük bir onur. Tüm kategorilerde önce oyunu ve oyuncuyu geliştirmek için çalıştım, kupalar bunun tacıdır. Geçmişte kaybettiğim finaller, bugünkü başarımda büyük rol oynadı” dedi.

“Transfer Çalışmaları Sürüyor”

Kupa kazanmanın gelecek sezonlar için pozitif bir etkisi olduğunu vurgulayan Avcı, “Bu kupa bizim için ulaşılabilir iki hedeften biriydi. Kazanmak, büyük camialarda geleceğe daha pozitif bakmanı ve hızlanmanı sağlar. Gelecek sezonun planlamasıyla ilgili çalışmalarımız devam ediyor. Transferlerin yüzde 50’si tamamlandı bile. Bu kupayı kazanmak, çalışmalarımıza ivme katacak” şeklinde konuştu.

“Necip Uysal Örnek Bir Kaptan”

Son olarak, eski öğrencisi ve Beşiktaş kaptanı Necip Uysal hakkında da konuşan Abdullah Avcı, “Necip Uysal harika bir oyuncu ve harika bir kaptan. Böyle oyuncular kolay yetişmiyor, onları korumamız gerekiyor” dedi.

Kaynak: İHA