Türk Mutfağı Haftası kapsamında Yozgat’ta düzenlenen etkinliklerde, şehrin coğrafi işaretli yöresel yemekleri ve lezzetleri katılımcılara sunuldu.

"Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Eşi Emine Erdoğan'ın Öncülüğünde Kutlandı"

Türk Mutfağı Haftası, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan'ın öncülüğünde İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü tarafından organize edilen etkinliklerle kutlandı. Cumhuriyet Meydanı'nda gerçekleştirilen etkinlikte, testi kebabı, tandır, arabaşı, nohut kavurması, gilik, yumurta tatlısı, salep ve un helvası gibi yöresel ürünler tanıtıldı.

A W210197 05

"Yozgat Valisi Mehmet Ali Özkan: Yozgat Kadim Bir Kent"

Yozgat Valisi Mehmet Ali Özkan, Yozgat’ın tarihi, kültürü ve damak tadıyla kadim bir kent olduğunu belirterek, “Bizler Yozgat’ın hem kültürünü hem de damak tadını tekrardan yaşatmak ve gelecek kuşaklara aktarmak üzere etkinlikler düzenliyoruz. Bu haftada yöresel kültürü yansıtmak ve anlatmak üzere böyle bir etkinlikte bir araya geldik. Yozgat sadece coğrafyasıyla değil, kültürü, şiirleri, türküleri ve damak tadıyla kadim Türk milletinin özünü barındıran bir kent. Dileğimiz bu kültürü yaşatmak. Bugün de arkadaşlarımız yöresel lezzetleri sunmak üzere çok emek verdiler. Katkı sunan herkese teşekkür ediyorum” dedi.

A W210197 03

"Yöresel Yiyecekler Katılımcılara İkram Edildi"

Yozgat Valisi Özkan ve beraberindekiler, tanıtım stantlarını gezerek, etkinlikte kente ait yöresel yiyeceklerin katılımcılara ikram edilmesine tanıklık etti.

Tunceli'de Kaçak Kazı Sırasında Urartular Dönemine Ait Su Sarnıcı Bulundu Tunceli'de Kaçak Kazı Sırasında Urartular Dönemine Ait Su Sarnıcı Bulundu

A W210197 02A W210197 01

Kaynak: İHA