Florida'da bir adamın güçlü bir hapşırık sonrası kolonunun düştüğü olay, cerrahlar tarafından başarılı bir şekilde müdahale edilerek sonuçlandırıldı.

Putin Fidan ile Görüştü: Türkiye'nin BRICS'e İlgi Göstermesinden Memnunuz Putin Fidan ile Görüştü: Türkiye'nin BRICS'e İlgi Göstermesinden Memnunuz

63 yaşındaki adam, eşiyle birlikte bir lokantada yemek yerken alışılmadık bir olayla karşılaştığını belirtti. Olay, American Journal of Medical Case Reports tarafından yayınlanan bir makalede detaylandırıldı.

Makalede Yer Alan Bilgiler

Makalede, adamın öncesinde prostat kanseriyle mücadele ettiği ve bir karın ameliyatı geçirdiği belirtiliyor. Güçlü hapşırma sonrası yaşananlar şöyle anlatılıyor: "Kahvaltı sırasında güçlü bir şekilde hapşıran adam ardından öksürdü. Karnının alt kısmında ıslak bir his ve ağrı fark etti. Aşağıya baktığında, son ameliyat yerinden çıkan pembe bir bağırsak halkası gördü. Adam, açıktaki bağırsakları gömleğiyle kapatırken, karısı da ambulans çağırdı. Olay yerine gelen sağlık görevlileri, büyük miktarda bağırsağın bulunduğu dikey bir yırtılma olduğunu fark etti."

Cerrahi Müdahale ve Sonuç

Az miktarda kan kaybıyla hastaneye kaldırılan adam, acil müdahale ile karşılandı. Üç üroloji cerrahı, içleri boşaltılan bağırsağı dikkatlice karın boşluğuna geri indirdi ve ince bağırsağın tamamını inceleyerek herhangi bir yırtığa rastlanmadığını belirtti. Adam, 6 gün hastanede kaldıktan sonra taburcu edildi.

Kaynak: Haber Merkezi