Twitter, yetişkinlere yönelik içerik paylaşımına izin vereceğini duyurdu. Platformun yeni adı olan X'te yapılan bu değişiklikle birlikte, kullanıcılar artık yetişkin içeriklerini paylaşabilecekler.

Kullanıcılar Artık Yetişkin İçerik Paylaşabilecekler

Twitter'ın bu kararı öncesinde, X kullanıcıları platformda yetişkinlere yönelik içerik paylaşabiliyordu ancak bu konuda net bir politika bulunmuyordu. Yani, platform ne bu tür içerikleri yasaklıyor ne de resmi olarak buna izin veriyordu.

Şirketin Yetişkin İçerik Politikası

Twitter, yetişkinlere yönelik içerik politikalarıyla ilgili destek sayfasında, "Kullanıcıların, kendi rızalarıyla üretildiği ve dağıtıldığı sürece cinsel temalarla ilgili materyaller oluşturabilmeleri, dağıtabilmeleri ve tüketebilmeleri gerektiğine inanıyoruz." ifadesine yer verdi.

18 Yaşın Altında Olan Kullanıcıları Engelleme Politikası

Ayrıca, Twitter yapılan açıklamada 18 yaşın altındaki ve doğum tarihini girmemiş kullanıcıların bu tür içerikleri görmesini engelleyeceğini belirtti. Böylece, çocuklar veya bu tür içerikleri görmek istemeyen yetişkinler bu içerikleri platformda görmeyecekler.

Hassas İçerik Etiketlemesi Gerekliliği

X platformu, yetişkin içerik yayınlayan kullanıcıların bu içerikleri "hassas içerik" olarak etiketlemeleri gerektiğini söylüyor. Bu, kullanıcıların içeriği açık bir şekilde tanımlamalarına ve istemeyen kişilerin bu tür içeriklerden uzak durmasına olanak sağlayacak.

Eylem Tok ve oğlu Cihantimur Tok ABD'de yakalandı Eylem Tok ve oğlu Cihantimur Tok ABD'de yakalandı

Yüzde 13'ü Yetişkin İçeriğe Ait

Reuters'a göre, X platformunda yapılan toplam paylaşımların neredeyse yüzde 13'ünü yetişkin içerikler oluşturuyor. Bu, platformun yetişkin içeriğin platformdaki önemli bir yüzdesini kapladığını gösteriyor.

Kaynak: Haber Merkezi