Dünyaca ünlü oyuncu Will Smith, Ramazan ayında Kur’an-ı Kerim okuduğunu ve bu deneyiminin etkileyici olduğunu belirtti.

Will Smith Hakkında

Will Smith, Afrika kökenli Amerikalı bir sinema oyuncusu ve şarkıcıdır. Gerçek adı Willard Christopher “Will” Smith, Jr.'dır. DJ Jazzy Jeff ile başladığı müzik kariyerini daha sonra solo çalışmalarıyla devam ettiren Smith, 3 kez Grammy ödülü kazandı.

Kariyeri

Smith, genellikle büyük bütçeli ve bol efektli blockbuster yapımlarda ağırlıklı olarak aksiyon türünde izleyiciyle buluştu. Ancak “Ali” ve “Pursuit Of Happiness” filmlerindeki performanslarıyla bir drama oyuncusu olarak da oldukça başarılı olduğunu kanıtladı. Smith, 2 defa Oscar’a aday gösterildi ve Golden Globe’da en iyi erkek oyuncu ödülünü kazandı.

Ünlü Gazeteci Uğur Dündar Duygu Nebioğlu'nun Ablasının Babası Mı? Ünlü Gazeteci Uğur Dündar Duygu Nebioğlu'nun Ablasının Babası Mı?

Müzik Kariyeri

Smith, ergenlik yıllarında rap müzikle ilgilenmeye başladı ve Jeffrey ‘DJ Jazzy Jeff’ Townes ile tanıştı. İkili, “DJ Jazzy Jeff & The Fresh Prince” adlı ilk gruplarını kurarak müziğe adım attılar. İlk albümlerinden çıkan “Parents Just Don’t Understand” ve “Summertime” isimli single’lar büyük başarı kazandı ve ikili, 1988’de ilk defa verilecek olan Grammy ödülünün sahibi oldu.

Ramazan Ayında Kur’an-ı Kerim Okuması

Smith, Ramazan ayında Kur’an-ı Kerim okuduğunu ve bu deneyiminin etkileyici olduğunu belirtti. Ancak, Kur’an-ı Kerim’i tamamlamanın kolay olmadığını da ekledi. Bu açıklama, Smith’in dini inançları hakkında yeni bir tartışmayı gündeme getirdi.

Kaynak: Haber Merkezi