İstanbul Kağıthane'de yaşanan olayda, 51 yaşındaki Hakan Eldeniz ile nişanlısının 46 yaşındaki eski eşi arasında kıskançlık nedeniyle kavga çıktı. Çıkan kavga sonucunda Hakan Eldeniz başından ağır yaralanarak hastanede yaşamını yitirdi.

 Hakan Eldeniz, bir süre önce boşanan bir kadınla ilişki yaşayıp nişanlandı. Bu durumu öğrenen eski eşi, kıskançlık krizine girdi. Bülent D. adlı eski eş, Eldeniz'e hakaret, küfür ve tehdit mesajları göndermeye başladı. Olay günü, tehdit edilen Hakan Eldeniz nişanlısının evinden çıktı. Sokakta yürürken karşısına çıkan eski eşi Bülent D. ile aralarında başlayan tartışma kısa sürede kavgaya dönüştü. Eldeniz, kendini korumak için bıçak çekti. Ancak, Bülent D. elindeki sopayla saldırarak Eldeniz'i başından ağır şekilde yaraladı. Eldeniz'in yerde hareketsiz kalması üzerine Bülent D., daha da saldırganlaşarak Eldeniz'e defalarca vurdu.

Olayın ardından Bülent D. kaçarken, sesleri duyan çevredeki vatandaşlar durumu sağlık ve polis ekiplerine bildirdi. Sağlık ekipleri tarafından yapılan ilk müdahalenin ardından Hakan Eldeniz, Okmeydanı Prof. Dr. Cemil Taşçıoğlu Şehir Hastanesi'ne kaldırıldı. Ancak, Eldeniz yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak hayatını kaybetti.

Polis ekipleri, olayın ardından Bülent D.'yi evinde gözaltına aldı. Ayrıca Hakan Eldeniz'in kullandığı bıçak da olay yerinde bulunarak muhafaza altına alındı. Bülent D., emniyetteki işlemlerinin ardından çıkarıldığı mahkeme tarafından "kasten öldürme" suçundan tutuklanarak cezaevine gönderildi. Hakan Eldeniz'in oğlu Salih Eldeniz, babasının nişanlısının eski kocasıyla ilişki yaşaması üzerine yaşanan olayın bir kıskançlık krizine dönüştüğünü ifade etti. Hayatını kaybeden Eldeniz'in cenazesi Alibeyköy Mezarlığı'nda toprağa verildi.