Adana'nın Seyhan ilçesinde meydana gelen olayda, akülü tekerlekli sandalye hırsızlığı gerçekleşti. Hırsız, çaldığı sandalye ile kent içinde 8 kilometrelik bir tur attıktan sonra, şarjının bitmesi üzerine çevrede topladığı hurdaları sandalyenin üzerine koyup satışa çıkardı.

Vicdansız Hırsız! Akülü Tekerlekli Sandalyeyi Çalıp 8 Kilometre Gezdi

Olay, 21 Ocak'ta Akkapı Mahallesi'nde meydana geldi. Yürüme engelli Yasin O., evinin önünde şarj edilen akülü tekerlekli sandalyesini gözden uzak bir süre bıraktığında, hırsızlık için gezen Sedat D. (39) fırsatı değerlendirdi ve sandalyeyi çaldı.

Vicdansız Hırsız! Akülü Tekerlekli Sandalyeyi Çalıp 8 Kilometre Gezdi

Çaldığı akülü tekerlekli sandalyeyle şehir içinde 8 kilometre yol kat eden Sedat D., şarjın bitmesi üzerine çevrede bulunan hurdaları toplamaya başladı. O anlar güvenlik kameraları tarafından kaydedildi. Sabahında Yasin O.'nun hırsızlığı fark etmesi üzerine, Hırsızlık ve Yankesicilik Büro Amirliği ekipleri güvenlik kameralarını inceledi.

Vicdansız Hırsız! Akülü Tekerlekli Sandalyeyi Çalıp 8 Kilometre Gezdi

Yapılan inceleme sonucunda hırsızlığı gerçekleştiren kişinin Sedat D. olduğu belirlendi. Şüpheli, Yüreğir ilçesine bağlı Cumhuriyet Mahallesi'nde yakalanarak gözaltına alındı. Hurdaları ve çalıntı akülü tekerlekli sandalyeyi bir eskiciye 268 TL'ye sattığını itiraf eden Sedat D., emniyetteki işlemlerin ardından adli makamlara sevk edilecek.

Antalya’da Aspiratör Yangını: 1 Kedi Hayatını Kaybetti Antalya’da Aspiratör Yangını: 1 Kedi Hayatını Kaybetti

Adana Seyhan'da sokak ortasında infaz! Adana Seyhan'da sokak ortasında infaz!

Kaynak: İHA