Vali Pehlivan Silifke'de Öğretmenlerle Buluştu:

Mersin Valisi Ali Hamza Pehlivan, öğretmenlerle bir araya gelerek, 24 Kasım Öğretmenler Günü'nü tarih ve doğa yürüyüşü etkinliğiyle kutladı. Vali Pehlivan, öğretmenlere hitaben yaptığı konuşmada, çocukların öğretmenlere emanet olduğunu vurgulayarak, "Öğretmenlerimize bakınca geleceğimizi görüyoruz. 100 yıl önce yaşanan zorluklar içerisinde verilen mücadeleler neticesinde Cumhuriyetimiz kuruldu. Ne mutlu ki tarihe damga vurmuş bir milletin temsilcileriyiz" dedi.

Misis Antik Kenti: Geçmişe ışık tutan yeni keşifler yolda! Misis Antik Kenti: Geçmişe ışık tutan yeni keşifler yolda!

Uzuncaburç Ören Yeri'nde Tarih ve Doğa Yürüyüşü:

Vali Ali Hamza Pehlivan, eşi Yıldız Pehlivan ile birlikte Silifke'deki Uzuncaburç Ören Yeri'nde düzenlenen tarih ve doğa yürüyüşü etkinliğine katıldı. Öğretmenlerle bir araya gelen Vali Pehlivan, ören yerinde yapılan kazı çalışmalarını inceledi ve öğretmenlerle sohbet etti. Program kapsamında öğretmenlere hitaben konuşan Vali Pehlivan, öğretmenlerin önemine vurgu yaparak, Türkiye'nin yüzyılını birlikte şekillendireceklerini belirtti.

Öğretmenler Günü Etkinlikleri Başladı:

Mersin Valisi Ali Hamza Pehlivan ve eşi, 24 Kasım Öğretmenler Günü etkinlikleri kapsamında Silifke'de düzenlenen tarih ve doğa yürüyüşüne katıldı. Programda öğretmenlerle bir araya gelen Vali Pehlivan, öğretmenlere duyduğu saygıyı dile getirerek, "Öğretmenlerimize bakınca geleceğimizi görüyoruz" dedi. Tarih ve doğa yürüyüşü, öğretmenlerin katılımıyla coşkulu bir şekilde gerçekleşti.

AW080234_02AW080234_05AW080234_04AW080234_03


 

Kaynak: İHA