Antalya’nın Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, Güzelbağ ve Yenigöl Mahalleleri’nde düzenlenen iki ayrı iftarda “Komşularımızın mutluluğu için, dayanışmamızı pekiştirmek için her gün yeni fikirler, yeni buluşlar, yeni düşünceler içindeyiz” dedi.

Çocuklar İçin Bir Sistem Geliştirildi

Başkan Uysal, çocuklar için kreş, destek eğitim merkezleri, etüt merkezleri, hobi kursları ve spor tesislerinin yanı sıra Teneffüs Park’la çocuklar için bir sistem geliştirdiklerini belirtti. Çaybaşı Mahallesi’ne 16 bin metrekare alana kurulu çocuk oyun dünyası Teneffüs Park’ın açılmasından bu yana 1 milyon çocuğu ağırladığını söyledi.

Geleceğin Dünyası İsimli Sanal Gerçeklik Karavanı

Başkan Uysal, düzenlenen iftarlarda her gün çocuklarla buluşturulan ‘Geleceğin Dünyası’ isimli sanal gerçeklik karavanını işaret etti. Bu karavanın, bütün dünya dijitalleşirken, yapay zeka kullanırken, akıllı sistemlere geçerken, oyunlar vasıtasıyla hem çocukları hem de yetişkinleri dünyadaki bu gelişmelerden haberdar etmek için tesis edildiğini belirtti.

Yeni Dönem Projeleri

Başkan Uysal, yeni dönem projelerinin çağı yakalamak, teknolojiden en iyi şekilde yararlanmak ve şehre dijitalleşen akıllı sistemler kazandırmak üzerine olduğunu belirtti. Ayrıca, bütün insanları kucaklayan, saran, bütün insanların ayrımsız birbirini kucaklaması için harcadıkları bu çabanın ilhamını bu topraklardan aldığını söyledi.

İsmailağa Cemaati'nin lideri Hasan Kılıç hayatını kaybetti İsmailağa Cemaati'nin lideri Hasan Kılıç hayatını kaybetti

Kaynak: Haber Merkezi