Devlet gözlük için ne kadar para ödüyor? 2023 SGK gözlük parası ne kadar Devlet destekli gözlük Devlet gözlük için ne kadar para ödüyor? 2023 SGK gözlük parası ne kadar Devlet destekli gözlük

Hastanın yaşadığı ileri safha KOAH akciğer yetmezliği nedeniyle genel anestezi uygulamak riskli bulundu. Bunun üzerine, hastayı makineye bağlamadan uyanık spinal ve epidural anestezi kullanarak ameliyat gerçekleştirildi. Üç saat süren ameliyat sırasında hasta bilinci açık bir şekilde doktorlarla sohbet etti. Ameliyatın ardından yoğun bakıma alınmadan normal odada tedavi sürecine geçildi.

Üroloji Uzmanı Doç. Dr. Ahmet Şahan, "Hastanın genel anestezi altında ameliyat olması çok yüksek riskli bulundu. Bunun üzerine anestezi ekibi ile görüşerek hastayı makineye bağlamadan uyanıkken spinal, epidural anestezi altında yapmaya karar verdik. Ameliyatın akşamında yürüttük" dedi. Şahan, bu başarılı cerrahiyi gerçekleştirmenin en önemli faktörünün anestezi ve reanimasyon ekibi olduğunu vurgulayarak, "Tam bir ekip çalışması oldu" şeklinde konuştu. Bu tip cerrahi müdahalelerin başarılı bir ekip koordinasyonu gerektirdiğini belirtti ve ekip arkadaşlarına teşekkür etti.

Kaynak: İHA