Uşak Üniversitesi Şehit Erol Olçok Sinema Salonunda gösterilen film; 2009 yılından bu yana Filistin’de İsrail’in gerçekleştirdiği şiddet politikalarını konu alarak, Gazze'de acı çeken insanların evlerini terk etmeye zorlanmasını ve yaşanan insanlık dramını beyaz perdeye aktarıyor.

Film gösterimi sonrası öğrencilerle bir süre sohbet eden Rektör Savaş, Gazze’de yaşanan olayların soykırım boyutuna ulaşarak insanlık dramı haline geldiğine dikkat çekti.

Rektör Savaş, ‘‘Filistin halkının yaşadığı soykırıma dikkat çekmek amacıyla 'Gazze'nin Gözyaşları' adlı belgesel filmi öğrencilerimizle birlikte izledik.’’ dedi.

AW079230_01

Bu tarz filmler farkındalığı arttırmaktadır

Prof. Dr. Savaş, ‘‘Öğrencilerimizle bir araya gelerek Gazze'deki olaylara ve Filistin halkının yaşadığı soykırıma dikkat çekmek amacıyla 'Gazze'nin Gözyaşları' adlı belgesel filmi izledik. Bu tür etkinlikler, Gazze’de yaşananlara karşı farkındalığı ve duyarlılığı arttırmaktadır’’ ifadelerini kullandı.

Öğrencilerimizin her zaman yanındayız

Uşak Üniversitesi'nin Filistin halkının yanında olduğunun bir kez daha altını çizen Rektör Savaş, ‘‘Dünya tarihinde böyle bir vahşet yaşanmamıştır. Masum insanlar onların atmış olduğu bombalarla katledilmektedir. İsrail, bir yerleşimci değil bir hırsızdır. Filistin’in topraklarını çalmış ve burayı da işgal etmeye çalışmaktadır. Biz Uşak Üniversitesi olarak yemekhanemizde, sosyal tesisimizde ve kantinlerinde İsrail’e destek veren firmalara boykot uyguluyoruz. Çünkü bu mallara verilen her kuruş Filistinlilerin başına bomba olarak düşüyor. Ayrıca üniversitemizde öğrenim gören Filistinli öğrencilerimizin her daim yanlarındayız. Onlara her konuda destek oluyoruz’’ ifadelerini kullandı.

Sabiha Gökçen Belgeseli Antalya’da! Sabiha Gökçen Belgeseli Antalya’da!

AW079230_02

İsrail'in Filistin halkına uyguladığı vahşi saldırıları kınıyoruz

Öğrenciler, İsrail'in Filistin halkına uyguladığı saldırıların vahşet olduğunu dile getirerek böylesi anlamlı bir etkinlik düzenledikleri için başta Rektör Prof. Dr. Ekrem Savaş olmak üzere herkese teşekkür ettiler.

Kaynak: İHA