Ünlülerin dünyasında başarılar ve magazin olaylarıyla sık sık karşılaşırız. Bugün, ünlülerin para hikayelerine odaklanmak istiyorum. Tuhaf harcamalardan girişimciliğe, fakirlikten zenginliğe, zenginlikten iflasa... İşte ünlülerin çalkantılı para ilişkileri...

Paris Hilton: Köpekler İçin Harcanan 325 Bin Dolarlık Lüks

Ünlü kişilik Paris Hilton, evcil dostlarının yaşam standartlarını kendi lüksüyle örtüşecek şekilde düşünmüş olacak ki, köpeklerine özel olarak tasarlanmış minyatür mobilyalar, altın kaplama klima ve bir avizeye tam 325 bin dolar harcamıştı.

Kim Kardashian ve Kanye West: 4 Altın Kaplama Tuvalet

ABD'li televizyon yıldızı Kim Kardashian ve eşi Kanye West, Los Angeles'taki evlerine tam 750 bin dolar değerinde, altın kaplama 4 adet tuvalet yaptırmıştı.

Ünlülerin Dikkat Çeken Para Hikayeleri

Lady Gaga: Gece Uykusunu Hayaletlerden Korumak İçin 50 Bin Dolarlık Yatırım

Korku filmi sahnelerinden çıkacak gibiydi; Lady Gaga, hayaletlerden korkusuyla başa çıkabilmek için 50 bin dolar harcayarak özel bir hayalet dedektörü satın almıştı.

Elton John: 400 Bin Dolarlık Çiçek Tutkusu

Çiçeklerle olan alakasıyla tanınan Elton John, sadece bir yıl içinde sadece çiçeklere tam 400 bin dolar harcadığını itiraf etmişti.

Rihanna: Kozmetik Dünyasında Dev Adım

Ünlü şarkıcı Rihanna, kendi kozmetik markasını yaratarak müzik kariyerine ek olarak büyük bir iş başarmıştı.

Jessica Alba: Doğal Ürünlerle Milyar Dolarlık Şirket

Anne olan Jessica Alba, çocukları için güvenli ve doğal ürünler bulmakta yaşadığı zorluktan ilham alarak geniş bir ürün yelpazesi sunan milyar dolarlık bir şirket kurmuştu.

Uçakta Şiddetli Türbülans Yüzünden 1 Kişi Öldü: 30 Yaralı Uçakta Şiddetli Türbülans Yüzünden 1 Kişi Öldü: 30 Yaralı

George Clooney: İçki İşinden 1 Milyar Dolarlık Satış

George Clooney ve ortakları, sadece keyif amaçlı başladıkları içki işini büyük bir ticari başarıya dönüştürerek markayı 1 milyar dolara satmışlardı.

Ünlülerin Dikkat Çeken Para Hikayeleri

Dr. Dre: Teknoloji ve Müzik Birleşimiyle Başarı

Dr. Dre, yüksek kaliteli ses ürünleri sunan bir marka yaratmış ve Apple, markayı 3 milyar dolara satın almıştı.

Jared Leto: Müzik ve Girişimcilikte İz Bırakmak

Jared Leto, müzik ve oyunculuk kariyerinin yanı sıra birçok başarılı teknoloji start-up'ına yatırım yaparak girişimcilik dünyasında da adından söz ettiriyordu.

Nicolas Cage: Finansal Kriz ve Aşırı Harcamalar

Nicolas Cage, aşırı harcamaları ve kötü gayrimenkul yatırımları yüzünden finansal kriz yaşamıştı.

Mike Tyson: Lüks ve Kötü Yatırımlar

Eski boks şampiyonu Mike Tyson, kazandığı milyonları lüks yaşam tarzı ve kötü yatırımlarla tüketmiş, sonunda iflas etmek zorunda kalmıştı.

MC Hammer: Ün ve Aşırı Harcamaların Sonu

Ünlü şarkıcı MC Hammer, ünü ve aşırı harcamalarıyla 30 milyon dolarlık servetini tüketmiş ve iflasını açıklamak zorunda kalmıştı.

Brendan Fraser: Lüks Yaşam ve Finansal Zorluklar

"The Mummy" serisiyle tanınan Brendan Fraser, lüks yaşamı ve boşanma sürecindeki finansal yükümlülükleri nedeniyle zorluklar yaşamıştı.

Halle Berry: Evsizlikten Oscar'a

Oyuncu Halle Berry, oyunculuk kariyerine başladığında evsizlikle mücadele etmiş, ancak daha sonra En İyi Kadın Oyuncu Oscar'ını kazanmıştı.

Kaynak: Haber Merkezi