ABD Başkanı Joe Biden, CNN kanalına verdiği röportajda, İsrail'in Gazze'deki Refah şehrine kapsamlı bir saldırı başlatması durumunda, ABD'nin İsrail'e yaptığı silah gönderimlerini durduracağını belirtti. 

Ulaştırma Bakanı Uraloğlu Almanya’da Ukrayna Konulu Özel Toplantıya Katıldı Ulaştırma Bakanı Uraloğlu Almanya’da Ukrayna Konulu Özel Toplantıya Katıldı

Biden, röportaj sırasında, ABD'nin geçen hafta İsrail'e yaklaşık 900 kiloluk bombaların sevkiyatını durdurmasıyla ilgili olarak da konuştu. İsrail'in Gazze'de sivil yerleşim bölgelerine saldırı düzenlediğini belirten Biden, Amerikan yapımı bombaların Gazze'de Filistinli sivillerin öldürülmesinde kullanıldığını kabul etti.

Daha önce de birçok kez uyarıda bulunduğunu ifade etti

ABD Başkanı Biden, İsrail'in Refah'a yönelik olası bir kara saldırısı konusunda daha önce de birçok kez uyarıda bulunduğunu ifade etti. İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu ile yaptığı son görüşmede de bu konuyu açıkça dile getirdiğini kaydeden Biden, İsrail'in Refah'a henüz kapsamlı bir saldırı başlatmadığını ancak bu tür bir eylem halinde ABD'nin İsrail'e silah sevkiyatını durduracağını vurguladı.

Kaynak: AA