“Aşk-ı Memnu” dizisinde canlandırdığı “Firdevs Yöreoğlu” karakteriyle hafızalara kazınan ünlü oyuncu Nebahat Çehre’nin sağlık durumuyla ilgili menajeri Selçuk Kaya’dan açıklama geldi. Apar topar hastaneye kaldırılıp kalbine stent takılan oyuncunun sağlık durumunun iyi olduğunu söyleyen Kaya, “Kendisi evinde dinleniyor. Arayan soran herkese ayrı ayrı teşekkür ediyoruz.” ifadelerini kullandı.

Kaza ve Sonrası

Geçtiğimiz günlerde rahatsızlanan Nebahat Çehre, apar topar hastaneye kaldırıldı. Kalbine stent takılan Çehre’nin bir gece hastanede kaldığı öğrenildi.

Menajerinden Açıklama

Çehre’nin sağlık durumuyla ilgili son bilgiyi menajeri Selçuk Kaya verdi. Kaya, “Değerli oyuncumuz Nebahat Çehre’nin sağlık durumu iyidir. Kendisi evinde dinleniyor. Arayan soran herkese ayrı ayrı teşekkür ediyoruz. Yakın zamanda yeni projeler de görüşmek dileğiyle…” dedi.

Nebahat Çehre Kimdir?

15.03.1945 Samsun doğumlu Nebahat Çehre, 4 çocuklu bir ailenin tek kızı olarak büyümüştür. Annesi Laz, babası ise Gürcü asıllıdır. 5 yaşında ailesi İstanbul’a taşınmıştır. 15 yaşında ‘Türkiye Güzeli’ seçilen Çehre, fotomodellik ve mankenlik yaptığı sıralar kendisine gelen bir teklif üzerine 1961 yılında ‘Yaban Gülüm’ adlı film ile sinemaya ilk adımı atmıştır.

Haluk Levent Filistinli çocuklar için Arapça şarkı söyledi Haluk Levent Filistinli çocuklar için Arapça şarkı söyledi

Çehre, 1964’te Yılmaz Güney ile tanışmış, ‘Kemalı Zeybek’ filminde filminde rol almıştır. 30 Ocak 1967 yılında Yılmaz Güney ile evlilik yapmış, bu evlilik süresince kameralardan uzak kalmıştır. Fakat boşanma kararı aldıktan sonra ekran karşısına geri dönmüştür. Çehre, ikinci evliliği sırasında yine sahnelerden uzak kalmıştır.

Kaynak: Haber Merkezi