İstanbul'da kadın kuaförlerinde fiyatlar her geçen gün daha da artıyor. Saç kesimi, boya, perma gibi hizmetlerin fiyatları semtten semte farklılık gösteriyor. Peki, İstanbul'un hangi semtlerinde kuaför fiyatları daha yüksek?

Haber Global'in aktardığına göre, İstanbul'un lüks semtlerinde saç kesimi fiyatları 975 TL'den başlayıp 7 bin 500 TL'ye kadar çıkabiliyor. Ancak dar gelirli kesimlerde bile bu rakamlar hiç de küçümsenmeyecek seviyede. İstanbul'un daha ekonomik semtlerinde saç kesimi fiyatları 400 TL'nin üzerinde seyrediyor.

İkinci el piyasası hareketleniyor İkinci el piyasası hareketleniyor

İstanbul'da saç kesimi fiyatları altınla yarışıyor: Asgari ücretin neredeyse yarısı!

Fiyatlar Neye Göre Belirleniyor?

Kuaförlerin fiyat tarifeleri belirlenirken pek çok faktör rol oynuyor. İşletmenin kullandığı malzemelerin kalitesi, elektrik, su, doğalgaz gibi giderler, vergi dilimi gibi unsurlar fiyatları etkiliyor. Bu konuda konuşan bir kuaför işletmecisi, "Giderlerimiz çok arttı. Tarifeler, Esnaf Sanatkarlar Odaları Birliği’nin Tarife Komisyonu ve valiliklerin onayı alınarak belirleniyor. Fiyat farkı esnafın kullandığı ürünlerin kalitesi, markaları ve kişiye özel hizmetlerine göre de değişiyor. Kişiye özel hizmetler vardır. VIP salonlarda tek bir oda da tek bir kişiye hizmetler verilir. Saç kesimine 7 bin 500 TL ödeyen birine 'neden tercih ettiniz?' diye sorunca, yanıt, 'kalitesi' oluyor" şeklinde konuştu.

Ortalama Fiyatlar Ne Kadar?

İstanbul'daki ortalama kuaför tarifeleri şu şekilde:

Kaynak: Haber Merkezi