Türkiye'nin ilk astronotu Alper Gezeravcı, Uluslararası Uzay İstasyonu'ndan Diyarbakır'daki Abdullah Tivnikli Proje Anadolu İmam Hatip Lisesi Konferans Salonu'na canlı bağlantı ile katıldı. Öğrencilere uzayla ilgili deneyimlerini paylaşan Gezeravcı, ilkokuldan liseye kadar öğrencilerin sorularını içtenlikle yanıtladı.

Gezeravcı, konuşmasında, uzayda geçirdiği süre boyunca yaptığı deneyimleri ve günlük yaşamını öğrencilere aktararak, bilim ve uzayla ilgili merak ettikleri konularda onlara rehberlik etti. Öğrencilerin heyecanlı sorularına samimi ve anlayışlı yanıtlar veren Gezeravcı, gençlerin bilime duyduğu ilgiyi artırmak için motive edici bir konuşma gerçekleştirdi.

Xbox Game Pass'e şubat ayı sonuna kadar eklenecek oyunlar belli oldu Xbox Game Pass'e şubat ayı sonuna kadar eklenecek oyunlar belli oldu

Uzayın büyüleyici atmosferini paylaşan Alper Gezeravcı, Diyarbakır'daki öğrencilere, bilim ve uzay alanındaki kariyerlerine duyduğu ilgiyi sürdürmeleri için cesaret verici sözlerle seslendi. Canlı bağlantı etkinliği, öğrenciler arasında büyük bir ilgi ve heyecan uyandırarak, uzay ve bilim konularındaki meraklarını daha da pekiştirdi.

Kaynak: İHA