Arnavutköy'de akşam saatlerinde Eski Edirne Asfaltı Caddesi'nde artan trafik yoğunluğu nedeniyle yapılan denetimlerde, emniyet şeridini ihlal eden sürücülere dron kamerası ile yapılan tespitler neticesinde toplamda 321 bin 950 TL ceza kesildi.

Arnavutköy İlçe Emniyet Müdürlüğü Trafik Büro Ekipleri tarafından gerçekleştirilen denetimlerde, emniyet şeridini ihlal eden 50 araç sürücüsü belirlendi. Dron kamerasıyla yapılan tespitler sayesinde usulsüzce emniyet şeridine giren sürücülere toplamda 321 bin 950 TL ceza uygulandı.

El frenini çekmeyi unutunca olanlar oldu El frenini çekmeyi unutunca olanlar oldu

Kuran-ı Kerim Üzerine Yemin Eder Misin?

Denetimler sırasında takılan sürücülerden birisinin polislere, "Kuran-ı Kerim üzerine yemin eder misin?" diyerek tepki gösterdiği kaydedildi. Sürücülerden bir kısmı acelelerini gerekçe gösterirken, bazıları ise usulsüzlük yapmadıklarını iddia etti. Denetimler sıklıkla tekrarlanacak ve usulsüz hareket eden sürücülere karşı caydırıcı önlemler alınacak.

Uygulama Kayıtları İhlal Yapan Sürücüleri Görüntüledi

Dron kamerasıyla alınan kayıtlarda, sürücülerin emniyet şeridi ihlalleri net bir şekilde görüntülendi. Bu kayıtlar, trafik denetimlerinde hukuki süreçte delil olarak kullanılacak. Arnavutköy İlçe Emniyet Müdürlüğü, emniyet şeridi ihlali gibi trafik kurallarına uymayan sürücülere karşı yaptığı bu tür denetimleri artırarak, trafik güvenliğini sağlamaya yönelik çabalarını sürdüreceğini açıkladı.

Kaynak: İHA