Trabzonspor'un Altyapı Direktörü İlker Erdem, Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) ve Double Pass iş birliğiyle yürütülen Akademi Projesi'nin önemine dikkat çekti. Erdem, projenin Türk futboluna katkı sağlayacağını belirtti ve özellikle TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi'nin desteğine vurgu yaptı.

Alex de Souza Antalyaspor tesislerini inceledi Alex de Souza Antalyaspor tesislerini inceledi

Departmanlar Kurularak Planlama Yapılıyor

Erdem, projenin işleyişi hakkında detaylı bilgi vererek, "Ben, ben diye bir şey yok. Biz departmanlar kurarak, Double Pass'ın bize sunmuş olduğu departmanları kurarak bütün alanlara sorumlu arkadaşları görevlendirdik. Bu arkadaşlarımız 6 haftalık raporlar eşliğinde planlamalarını yaparlar, bütün antrenörlerimiz de dahil baş antrenörümüz, sağlık performans birimi, oyuncu refahı, atletik performans, A takıma geçiş, scout izleme ekibi gibi birçok departmanımız var" şeklinde konuştu.

Mehmet Büyükekşi'nin Destek Mesajı

Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Mehmet Büyükekşi'nin genç oyuncuların gelişimi ve Double Pass ile oluşturulan iş birliğine verdiği destek ise Erdem tarafından memnuniyetle karşılandı. Erdem, "Mehmet Büyükekşi gereğini yaptı. Bir firmayla anlaştı, futbolun gelişimi için destek verici bir potansiyeli ortaya koymaya çalışıyor. Büyükekşi'nin görevini yaptığını düşünüyorum. Şimdi bundan sonraki süreçte bizlerin bu plana sadık kalarak, kendi fikirlerimizi de ortaya koyarak, doğruları belirleyip ona göre sayın başkanımıza destek vereceğiz" şeklinde konuştu.

Kaynak: İHA