İzmir Konak'ta 1+1 daire mahkemeden satılıktır.İlanın detaylarını ilan.gov.tr'den bulabilirsiniz. Kısaca ilan detayı şöyle:

Samsun Atakum'da icradan satılık 170 m² daire Samsun Atakum'da icradan satılık 170 m² daire

Bir borçtan dolayı aşağıda cins, miktar ve değerleri yazılı mallar satışa çıkarılmış olup mahcuzun ayrıntılı görsellerine, artırmaya ilişkin şartlara ve ayrıntılı açıklamalara esatis.uyap.gov.tr adresi üzerinden 2021/29 SATIŞ sayılı dosya numarası ile erişim sağlanabilir.
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, mahiyeti, bulunduğu yer, muhammen kıymeti ve önemli vasıfları:
Özellikleri :Konak Kaymakamlığı Tapu Müdürlüğü’ nün 21.12.2021 tarihli tapu kaydı ile; İzmir İli, Konak İlçesi, 1. Karantina Mahallesi, 1. Karantina Mevkii, 739 ada, 36 parsel, cilt 1, sayfa 21 de kayıtlı 317,80 m2 yüzölçümlü“ DÖRT KATLI SEKİZ DAİRELİ KARGİR APARTMAN” nitelikli ana taşınmaz üzerinde tesis edilen kat mülkiyeti nedeniyle 1/8 arsa paylı, ZEMİN KAT, 2 BAĞIMSIZ BÖLÜM NO LU MESKEN’ in; 1/2 HİSSESİNİN BÜLENT DENİZ USLU, 1/2 HİSSESİNİN RÜVEYDE ŞENİZ BARIŞ adına kayıtlı olduğu bildirilmiştir. Taşınmaz Toplu taşıma araçlarının güzergahı olan Şehit Ceysu Ceylan Sokağa yaklaşık 730 m., Mithatpaşa Caddesine yaklaşık 180 m., İnönü Caddesi ve İzmir Hatay Metro İstasyonuna yaklaşık 390 m. direk mesafededir. Namık Kemal İlkokulu, Vali Vecdi Gönül Anadolu Lisesi, Konak Küçükyalı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Konak Mithatpaşa Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Behçet Uz Parkı taşınmaza yakın ya da kolay ulaşılabilir konumda yerlerdir. Civarında 4-6 katlı konut tarzında binalar bulunmaktadır. Yakın konumdaki Mithatpaşa Caddesi ve İnönü Caddesi üzerinde günübirlik ihtiyaçların kolaylıkla karşılanabileceği işyerleri bulunmaktadır. Taşınmazın tüm belediye ve altyapı hizmetlerinden yararlanma imkanı mevcuttur. Topoğrafyası eğimlidir. Keşif sırasında; dairenin kapalı olması nedeniyle içeriye girilememiş net ölçülendirme yapılamamıştır. Dosya arasında yer alan 11.01.2022 tarihli, daire içi ölçülerek ve incelenerek yapılan değerlendirmeye göre bağımsız bölümün; “salon, antre, 1 adet oda, mutfak, banyo, wc, balkon kısımlarından oluştuğu, kullanım alanının yaklaşık 60,00 m2, iç kapıların ahşap, dış doğramaların ahşap doğrama, zemin kaplamasının tüm hacimlerde seramik olduğu, mutfak dolaplarının ahşap dolaplı, banyoda duşakabin, wc’ de klozetin yer aldığı, dairede kalorifer tesisatının bulunmadığı” bilgileri edinilmiştir. Binada doğalgaz ve asansör bulunmamakta olup dairenin giriş kapısı çeliktir. Daire arka cephede yer almaktadır.
Adresi : Mithatpaşa Mah.208 Sok.No.18 Uğur Apt.D.2 Konak / İZMİR
Yüzölçümü : 317,80 m2 (Kullanım alanı yaklaşık 60 m2)
Arsa Payı : 1/8
İmar Durumu: Konak Belediyesi, İmar ve Şehircilik Müdürlüğü, nün 84942 sayılı imar durumu yazıları ile; taşınmazın, 1/1000 Ölçekli Uygulama İmar Planında, (B - 4) Bitişik Nizam - 4 kat yapılaşma koşullu Konut Alanında kalmakta olduğu, eski eser bitişiği ve karşısı konumunda olduğundan her türlü işlem için İzmir Kültür Varlıklarını Koruma Bölge Kurulundan izin alınması gerektiği; ayrıca Hatay Bölgesinin Mevcut Plandaki Durumu Korunacak Alanlarda (K1) kalmakta olduğu (parsel maliklerinin tamamının muvafakati ile ada bütününde uygulama yapılması talep edilmesi halinde) plan notlarına uyulacağı bildirilmiştir.
Kıymeti : 1.350.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler: İzmir 8.Sulh Hukuk Mahkemesi Satış Memurluğunun 2021/29 Satış sayılı yazısı ile satışa gidilmiştir.

Kaynak: ilan.gov.tr