Dünyada en çok sahnelenen eserlerden biri olan ‘Toscaoperası, Mart ayında son kez sahnelendi ve büyük beğeni topladı. Bir hafta içinde 2400 seyirci tarafından izlendi.

‘Tosca’ Operasının Öne Çıkanları

Ölümsüzleşen müziğiyle kulaklarda iz bırakan ‘Tosca’ operası, dün akşam gerçekleşen performansıyla ayakta alkışlandı. Dramatik opera denince ilk akla gelen eserlerden biri olan ‘Tosca’ operası, Yiğit Günsoy’un rejisi ve Antalya DOB Orkestrası’nın ünlü İtalyan Orkestra Şefi Lorenzo Castriota yönetiminde sahnelendi. Eserin dekor ve kostüm tasarımı Gülden Sayıl’a, ışık tasarımı Mustafa Eski’ye ait.

Adana'da Portakal Çiçeği Karnavalı Coşkusu: Adana Türkiye'nin Yeni Venedik'i Oldu! Adana'da Portakal Çiçeği Karnavalı Coşkusu: Adana Türkiye'nin Yeni Venedik'i Oldu!

Hikaye ve Karakterler

Eser, aşkının büyüklüğünden kıskançlığına yenik düşen Tosca’nın ve ressam sevgilisi Cavaradossi’nin sonu kanla biten aşk hikayesini anlatıyor. Acımasız Polis Şefi Baron Scarpia’nın entrikalarla ayırmaya çalıştığı Tosca ve Cavaradossi’nin, Scarpia’nın oyununa yenik düştüğü trajedi hikayesi, izleyicileri derinden etkiledi.

Performans ve Bilet Bilgileri

27 Nisan 2024 Cumartesi günü tekrar sahnelenecek olan ‘Tosca’ operasının biletleri, Antalya Devlet Opera ve Balesi gişeleri ve internet üzerinden satışa sunulmuştur. Biletler, hafta içi ve Cumartesi günleri 10.00-18.00 saatleri arasında, temsil günleri temsil bitiş saatine kadar, Cumhuriyet Meydanı Gişesinden her gün 08.30-20.00 saatleri arasında temin edilebilir.

Kaynak: Haber Merkezi