İsrail’de hükümet karşıtı protestolar giderek şiddetleniyor. Başbakan Binyamin Netanyahu ve hükümetine karşı olan binlerce İsrailli, başkent Tel Aviv’deki Kirya Askeri Üssü ve Netanyahu’nun lideri olduğu Likud Partisi genel merkezinin önünde toplandı.

Netanyahu’ya tepkisini dile getiren İsrailliler, esir anlaşmasının imzalanmasını talep ederek erken seçim çağrısında bulundu. Göstericiler, Netanyahu’nun Gazze Şeridi’nde izlediği politikaları da protesto ederek, caddeleri ateşe verdi.

Güney Afrika'da Yangın Felaketi: 6 İtfaiyeci Hayatını Kaybetti Güney Afrika'da Yangın Felaketi: 6 İtfaiyeci Hayatını Kaybetti

İsrail’de Binlerce Protestocu Erken Seçim Çağrısı Yaptı6

Protestolar Şiddet Kullanılarak Bastırıldı

Erken seçim çağrısı yapan İsraillilere müdahale eden polis, hükümet karşıtı slogan atan çok sayıda kişiyi gözaltına aldı. Tel Aviv sokaklarında yaşanan bu olaylar, ülkede politik gerilimin artmasına neden oldu.

İsrail’de Binlerce Protestocu Erken Seçim Çağrısı Yaptı8

Göstericiler Gazze Şeridi'nde sürdürülen politikalara son verilmesini istiyor

Göstericiler, mevcut hükümetin politikalarını eleştirerek, özellikle Gazze Şeridi'nde sürdürülen politikalara son verilmesini istiyor. Ayrıca, esir değişimi anlaşmasının hemen imzalanması ve erken seçimlere gidilmesi yönünde taleplerini dile getiriyorlar.

İsrail’de Binlerce Protestocu Erken Seçim Çağrısı Yaptı7

İsrail’de Binlerce Protestocu Erken Seçim Çağrısı Yaptı2

İsrail’de Binlerce Protestocu Erken Seçim Çağrısı Yaptı

Kaynak: İHA