A Milli Futbol Takımımız, 2024 Avrupa Şampiyonası F Grubu'ndaki ikinci maçında Portekiz ile karşılaştı. Maç sonunda Portekiz 3-0 galip geldi. Bu sonucun ardından milli takımımız, F grubunda ikinci maçlar sonunda 3 puanla ikinci sırada yer aldı. Portekiz ise 6 puanla grubun lideri oldu ve gruptan çıkmayı garantiledi.

Eski HDP'li Vekil Portekiz'i Tebrik Etti

Maçın ardından HDP'nin 26. Dönem Şırnak Milletvekili olan Ferhat Encü, sosyal medya hesabından skandal bir paylaşımda bulundu. Encü, Türkiye'yi yenen Portekiz'i tebrik etti. Encü'nün Kürtçe yaptığı paylaşımda, "Bijî Portîkez… (Yaşa Portekiz)" ifadeleri yer aldı.

G Qt T Q S7 W8 A Aub O S

"Kandil'in listesinden seçime girenler, sadece efendilerinin talimatlarını yerine getirirler"

İçişleri Bakan Yardımcısı Bülent Turan, Encü'nün paylaşımına tepki göstererek sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, "Bu tweet bizi kızdırdı mı hayır, amaçladığı provokasyona ulaşır mı, elbette ki hayır. Bu tweet, zaten bildiğimiz bir gerçeği tekrar etti sadece: Kandil'in listesinden seçime girenler sadece efendilerinin talimatlarını yerine getirirler. Bir spor müsabakasında bile bu ülkenin karşısında durmayı, bu milleti tahrik etmeyi, buradan bir çatışma çıkarmaya çalışmayı ihmal etmezler." ifadelerini kullandı.

G Qs9 Q Ax W8 A A J Vgi

"Sen vatansızsın"

Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, Encü'nün skandal paylaşımına "Sen vatansızsın, sen ahlaksızsın!" diyerek tepki gösterdi.

G Qs9 Hs B Xg A A60X Y

PKK-DEM sürüsü vatan hainidir

Zafer Partisi lideri Ümit Özdağ da, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, Encü'ye tepki göstererek, "İşte şerefsizce bir tavır daha. TBMM üyesi ol, bu milletin vergileri ile maaş al sonra yaşasın Portekiz diye X at. PKK-DEM sürüsü vatan hainidir. Türkiye'nin düşmanı alçaklar sürüsüdür. Bunlar ile açık- kapalı ittifak yapmak ihanete ortak olmak demektir." ifadelerini kullandı.

Sosyal medyada bazı yorumlar!

Vekil Yorumlar 2

Yallah Portekiz'e

Vekil Yorumlar 4

Başka ülkede olsa vatandaşlıktan atarlar ülkeye ayak basamazda işte burası özgürlükler ülkesi Türkiye

Vekil Yorumlar1

İYİ Parti Milletvekili Ersagun Yücel istifa etti İYİ Parti Milletvekili Ersagun Yücel istifa etti

Portekiz ödesin maaşını

Vekil Yorumlar 3

Türkiye'yi Ronaldo bile senden daha çok seviyordur!

Kaynak: Haber Merkezi