Türkiye'nin önde gelen havacılık ve savunma sanayi şirketlerinden biri olan Türkiye Motor Sanayii AŞ (TEI), başarılı çalışmaları ve sosyal sorumluluk projeleriyle dikkat çekmeye devam ediyor. Son olarak, TEI'nin Dünya Havacı Kadınlar Haftası kapsamında düzenlediği etkinlikler ve iş sağlığı ve güvenliği alanında kazandığı uluslararası ödüller gündeme oturdu.

TEI, Havacı Kadınlar Haftası'nda düzenlediği 'Havacılığın Güçlü Kadınları' etkinlikleriyle genç kızlara havacılık ve savunma sanayisini tanıttı. Ortaokul, lise ve üniversite öğrencileriyle bir araya gelerek bilgi ve deneyim paylaşımında bulunan TEI, özellikle Eskişehir genelindeki lise öğrencilerini fabrikasında ağırlayarak havacılık motorlarının üretim sürecini gösterdi.

Epic Games döviz kurlarına göre fiyatlandırmayı değiştiriyor Epic Games döviz kurlarına göre fiyatlandırmayı değiştiriyor

Ayrıca, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nde depremzede kadınları unutmayan TEI, bölgedeki kadınlara destek olmak amacıyla hazırladığı çantaları deprem bölgesinden alınan ürünlerle hediye etti. Bu sosyal sorumluluk projeleriyle TEI, 'Uluslararası Havacı Kadınlar Enstitüsü' tarafından 'Kadın Çalışanlarına En Çok Değer Veren İşletme' seçildi.

TEI'nin başarısı sadece sosyal sorumluluk projeleriyle sınırlı kalmadı. Şirket, iş sağlığı ve güvenliği alanında da önemli bir başarı elde etti. 'British Safety Council' tarafından düzenlenen uluslararası yarışmada 'Uluslararası İş Güvenliği Ödülü' nü kazanan TEI, insan ve çevre odaklı değerlerle mükemmel sonuçları hedeflediğini bir kez daha kanıtlamış oldu.

Kaynak: İHA