Kurban Bayramı tatilini Muğla'nın ilçesi Bodrum'da geçirmeyi tercih eden yerli turistler, tatilin ilk gününde sahillere akın etti. Tatilin dokuz gün olması ve yaz sezonunun da başlamasıyla birlikte, ilçenin nüfusu bir milyonu buldu. Bodrum'a üç günde 250 bin araç giriş yaptı ve ilçede adım atacak yer kalmadı.

Araç Trafiği Kilometrelerce Uzadı

Arefe günü Bodrum'a giriş yapan araçlar nedeniyle kilometrelerce uzunlukta araç kuyruğu oluştu. Ancak bayramın birinci gününde trafiğin biraz rahatladığı gözlemlendi. Sahillerde ise yoğunluk devam etti ve plajlarda adım atacak yer kalmadı. Bodrum sahilleri, yerli turistlerle dolup taştı.

A W229346 03

Oteller ve Kiralık Evler Dolu

Bayram tatili boyunca otellerin doluluk oranı yüzde 95’e ulaştı. Ayrıca, günübirlik kiralanan evlerin de tamamı doldu. Yerli turistler, Bodrum'da dolu dolu bir bayram tatili yaşamaya başladı. İlçede adeta bayram coşkusu yaşanıyor.

Tatilcilerin Gözdesi Bodrum

Yaz tatiline girilmesi ve Kurban Bayramı tatilinin dokuz gün sürmesi, Bodrum'u tatilciler için cazip hale getirdi. Bu süreçte ilçeye giriş yapan araç sayısı 250 bine ulaştı. Tatilciler, denizin ve güneşin tadını çıkarmak için sahillere akın etti.

A W229346 02

Plajlarda Adım Atacak Yer Kalmadı

Bayram tatilinin ilk gününde sahillerde yoğunluk hat safhadaydı. Tatilciler, plajlarda yer bulmakta zorlandı. Bodrum sahilleri, bayram tatilcileriyle doldu.

TÜKONFED ve TVHB'den sokak hayvanları teklifine rest: Kabul etmiyoruz TÜKONFED ve TVHB'den sokak hayvanları teklifine rest: Kabul etmiyoruz

Fedon’dan ‘Bodrum Fiyatları’ Açıklaması Fedon’dan ‘Bodrum Fiyatları’ Açıklaması

Kaynak: İHA