Devlet Tiyatroları Genel Müdürü Tamer Karadağlı, Antalya’daki Haşim İşcan Kültür Merkezi’nin bakımsızlığına dikkat çekti ve bu durumu “rezalet” olarak nitelendirdi.

Karadağlı’dan Bakımsızlık Eleştirisi

Karadağlı, Antalya Büyükşehir Belediyesi’ni eleştirdi ve binanın bakımsızlığından şikayet etti. Bu durumu bir video ile belgeledi ve yayımladı.

Belediye Başkanı Böcek’ten Yanıt

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Böcek, Karadağlı’ya yanıt verdi ve söz konusu binanın belediyeye değil Kültür ve Turizm Bakanlığı’na ait olduğunu belirtti. Böcek, binanın bakım, onarım, tamirat ve işletmesinin Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın sorumluluğunda olduğunu ifade etti.

AKATÜB Başkanı Atahan Topaloğlu’nu Ziyaret Etti AKATÜB Başkanı Atahan Topaloğlu’nu Ziyaret Etti

Karadağlı’dan Yeni Video: “Biz Kiracıyız, Bakım ve Onarım Belediyeye Ait”

Karadağlı, yaptığı paylaşımla ilgili oldukça çok yorum geldiğini belirtti ve Antalya Haşim İşcan Kültür Merkezi’nin belediyeye ait olduğunu vurguladı. Karadağlı, “Biz orada sadece kiracıyız. Protokolümüzde, ‘taşınmazda işbu protokol süresince meydana gelmesi muhtemel esaslı yıkım, onarım ve tamir masrafları taşınmaz maliki tarafından, yani belediye. Basit ve kullanıcıların isteğine bağlı bakım, onarım, tadil ve tamirat masraflarıysa bize ait. Kültür ve Turizm Bakanlığı o binada sadece kiracı. Binanın dış bakım ve onarımı sadece ve sadece belediyeye ait. Lütfen protokolü dikkatli okuyun” dedi.

Kaynak: İHA