Antalya'da Dramatik Olay: Seyir Terasında İnt*hara Kalkışan Genç İkna Edildi Antalya'da Dramatik Olay: Seyir Terasında İnt*hara Kalkışan Genç İkna Edildi

Sosyal medya platformu X, Türkiye’de bir ofis açarak temsilci atadı. Bu gelişme, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu tarafından duyuruldu. Bakan Uraloğlu, X’in temsilcilik atamaması durumunda bant daraltma cezasının uygulanacağını belirtti.

Bakan Uraloğlu’nun Açıklamaları

Bakan Uraloğlu, katıldığı bir canlı yayında, “Temsilci atamamışlardı ama iletişimimiz vardı. Son zamanlarda reklam yasağı koyduk. Nispeten etkili oldu. Bir önceki kabinede de gündeme geldi. Bant daraltma kararı aldık kendilerine bildirdik. Sosyal medya platformu X Türkiye’de temsilcilik açtı.” ifadelerini kullandı.

Reklam Yasağı ve Bant Daraltma Cezası

Türkiye’de temsilcilik açması konusunda uyarılan sosyal medya platformu X’e, temsilcilik açılana kadar reklam yasağı getirilmişti. Geçtiğimiz aylarda, X’e ek yaptırım olarak bant daraltma cezasının verilip verilmeyeceği konusunda bir soru üzerine Uraloğlu, “Hala ‘X’ Türkiye’ye temsilci atamadı. Bununla ilgili bir kanuni düzenleme de gerekecek. Görüşmelerimiz hala devam ediyor. Yürürlükte olan bir reklam yasağı var. Devamında bant daraltma da gündemimizde.” sözlerini kullanmıştı. 

Kaynak: Haber Merkezi