Beşiktaş Teknik Sorumlusu Serdar Topraktepe, son oynanan Ziraat Türkiye Kupası finalinde Trabzonspor'a karşı gösterdiği 'talimatlara aykırı hareketi' ve 'sportmenliğe aykırı hareketi' nedeniyle tedbirli olarak Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu'na (PFDK) sevk edildi.

Milli yüzücü Deniz Ertan Kimdir? Nereli? Kaç Yaşında? Milli yüzücü Deniz Ertan Kimdir? Nereli? Kaç Yaşında?

PFDK'ya Sevklerle İlgili TFF Açıklaması

Türkiye Futbol Federasyonu'nun (TFF) resmi sitesinden yapılan açıklamada, Beşiktaş Kulübü'nün son müsabakada Trabzonspor'a karşı gösterdiği 'çirkin ve kötü tezahürat' sebebiyle ve saha olaylarından dolayı PFDK'ya sevk edildiği belirtildi.

Topraktepe'nin Sevk Nedenleri Detaylandırıldı

Beşiktaş Kulübü antrenörü Serdar Topraktepe'nin aynı müsabakada 'talimatlara aykırı hareketi' ve 'sportmenliğe aykırı hareketi' sebebiyle 24.05.2024 tarihinden itibaren tedbirli olarak PFDK'ya sevk edildiği açıklandı. Topraktepe'nin sevk nedenleri, Futbol Disiplin Talimatı'nın 46. ve 36. maddeleri kapsamında değerlendirildi.

Trabzonspor Kulübü'nün Durumu

Aynı müsabakada Trabzonspor Kulübü de 'saha olayları' nedeniyle PFDK'ya sevk edildiği ifade edildi. Trabzonspor'un sevk nedeni, Futbol Disiplin Talimatı'nın 52. maddesi uyarınca belirlendi.

Kaynak: İHA