İzmir'in Karabağlar ilçesinde gerçekleşen bir kavgada bir kişi, göğsünden bıçaklanarak hayatını kaybetti. Olayın zanlısı, emniyetteki işlemlerin ardından çıkarıldığı mahkemece tutuklandı. Güvenlik kamerası görüntülerine yansıyan olayda, zanlının önce gasp girişimine maruz kaldığı, ardından olayla ilgisi olmayan kişiyi omzundan tutup "Sen kafirsin" diye bağırdığı ortaya çıktı.

Olay, dün akşam saatlerinde Karabağlar ilçesi Yıldız Caddesi ile Türbe Caddesi'nin kesişiminde meydana geldi. A.B.Y. ile Medet Ferhan Şengün (33) arasında başlayan tartışmanın büyümesi üzerine A.B.Y., yanında bulunan bıçakla Şengün'ü göğsünden bıçakladı. Şengün, olay yerinde hayatını kaybederken, olayın güvenlik kamerası görüntüleri ortaya çıktı. Görüntülerde, A.B.Y. ile Şengün arasında arbede yaşandığı, zanlının yere düştüğü, ardından kalkıp bıçakla Şengün'ü takip ettiği görüldü.

Öldürmeden Önce Sen Kafirsin Diye Bağırmış

İstanbul ve Düzce'de Eş Zamanlı Operasyon: Sahte Reçete Çetesine Darbe İstanbul ve Düzce'de Eş Zamanlı Operasyon: Sahte Reçete Çetesine Darbe

Zanlı, ilk ifadesinde Türbe Caddesi üzerinde yürürken iki çocuğun yanına gelip telefonunu almaya çalıştıklarını belirtti. Daha sonra 112'yi arayarak ihbarda bulunduğunu söyleyen zanlı, olayla ilgisi olmayan Şengün'ün omzuna dokunarak "Sen kafirsin" diye bağırdığını, ardından çıkan tartışmada bıçağı çıkartarak Şengün'ü öldürdüğünü iddia etti.

Öldürmeden Önce Sen Kafirsin Diye Bağırmış2

Öldürülen Şengün'ün kardeşi tarafından 10 gün önce kayıp ihbarı verildiği ve bipolar rahatsızlığı olduğu belirtildi. Zanlı A.B.Y., polis tarafından gözaltına alındıktan sonra Cinayet Büro Amirliği'ne götürüldü. Emniyetteki işlemlerin ardından çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

Öldürmeden Önce Sen Kafirsin Diye Bağırmış3

Kaynak: İHA