20.11.2023 tarihinde, organize suç örgütü lideri Sedat Peker’in Türkiye’ye döneceği iddiası büyük ses getirdi. Ancak Peker, bu iddiaların ardından bir buçuk yıl süren sessizliğini bozarak, gazeteci İsmail Saymaz’a gönderdiği mesajda Türkiye’ye dönmeyi düşünmediğini belirtti.

Peker’in Türkiye’ye Dönüş İddiaları

Birleşik Arap Emirlikleri’nde bulunan Peker’in 2 ay içinde Türkiye’ye getirileceği iddiası kamuoyunda geniş yankı uyandırdı. Gazeteci İsmail Saymaz’ın yakın çevresi üzerinden iddiayı sorduğu Peker, Birleşik Arap Emirlikleri’nin uyguladığı yasaktan ötürü bir buçuk yıldır sürdürdüğü suskunluğunu bozarak dikkat çeken bir mesaj yolladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Adaylarımız belediyecilik anlayışımızı temsil edecek Cumhurbaşkanı Erdoğan: Adaylarımız belediyecilik anlayışımızı temsil edecek

Peker’in Mesajı

Peker, mesajında şu ifadeleri kullandı: “Anlattığım birçok konunun son operasyonlarla doğruluğu kanıtlanıyor olsa da, çok istesem de şu an için Türkiye’ye dönmek gibi bir düşüncem yok. Abu Dabi’de yaşadığım aile hayatı ruh dünyama iyi geldi. Ayrıca üniversiteyi tamamlamadan dönmeyi düşünmüyorum.”

Peker ayrıca, “Bu tip haberlerin hangi sebeple çıktığını anlayabilmiş değilim. Gerilimlerle dolu yaşadığımız üç sene çocuklarımı da ailemi de çok yordu. Yeni bir maceraya gerek görmüyorum.” ifadelerini kullandı.

Kaynak: Kamer Durdu