Şanlıurfa’nın Ceylanpınar ilçesinde yaşayan Menderes Akın, Arjantinli futbol efsanesi Diego Maradona’ya olan benzerliği ile herkesi şaşırtıyor. Saçı, siması ve hareketleri ile Maradona’yı anımsatan Akın, görenlere ‘bu kadar da benzerlik olamaz’ dedirtiyor.

2020 yılında hayatını kaybeden Maradona’ya olan benzerliği ile adından söz ettiren 49 yaşındaki Akın, çocukluğundan itibaren arkadaşlarının kendisini Maradona’ya benzettiğini belirterek, bu durumu 48 yaşına kadar hiç umursamadığını söyledi. Akın, arkadaşlarının isteği üzerine sosyal medyada bir video paylaştığını, yoğun ilgi gördükten sonra paylaşımlarına devam ettiğini ifade etti.

Beşiktaş Zorlanmadan Yarı Finali Kaptı! Beşiktaş Zorlanmadan Yarı Finali Kaptı!

Videom rekor kırdı

Menderes Akın, 'Şanlıurfa Ceylanpınar doğumluyum. Aslen Mardinliyim. Ceylanpınar’da yaşıyorum. Çocukluğumdan beri arkadaşlarım beni hep Maradona’ya benzetiyorlar. Tabii ben oralı olmuyordum. Bir gün sosyal medyada bir videomu paylaştım. Videom rekor kırdı. Ben de video paylaşımlarıma devam ettim. Her yerden bana teklif geldi. Ben yine oralı olmadım. Ta ki kapım çalıncaya kadar, çok insanlar geldi. Ben de bir şansımı deneyeyim, bakalım ne olacak dedim. Arkadaşların yoğun isteği üzerine sahalardayız. ‘Maradona sahalara in’ dediler, şu an Maradona sahalara indi. Bundan sonra yolumuza devam edeceğiz. Allah hayırlısını nasip etsin' diye konuştu.

Türkiye’nin dört bir yanından beni telefonla arıyorlar

Akın, 'Mahallede, ev çevresinde insanlar beni nerede görse Maradona diyor. Sokaklara çıkamıyorum. Sevenlerim beni çok destekliyor, ben de onlara kıymet veriyor, seviyorum. Ben sevenlerimin hatırına sahalara indim. Bana forma gönderenler, benden imza isteyenler oluyor. Türkiye’nin dört bir yanından beni telefonla arıyorlar' dedi.

Kaynak: İHA