Samsung'un bu yılın ocak ayında piyasaya sürdüğü Galaxy S24 serisi, teknoloji dünyasında büyük ilgi görmüştü. Ancak, incelemelerin yanı sıra kullanıcılar, telefonlarında beklenmedik bir sorunla karşılaşıyor. Kullanıcılar, telefonlarıyla birlikte gelen S-Pen'in farklı bir koku yaydığını belirtiyorlar.

Samsung Galaxy S24 serisinde şikayetler artıyor

Telefonlardan yayılan bu kokunun kaynağı belirsiz olsa da, kullanıcılar bu durumdan endişe duyuyor. Kimisi kokuyu kimyasal, kimisi ise yanmış plastik gibi tanımlarken, bu durum Samsung'un resmi forumlarında da gündeme geldi.

Samsung'dan Açıklama Geldi

Kullanıcıların şikayetleri üzerine, Samsung'un Avrupa forumunda bir moderatör konuyla ilgili açıklamalarda bulundu. Moderatör, kullanıcıları endişelendirecek bir durum olmadığını belirterek, S-Pen'in telefonun iç donanımına yakın olduğunu ve bu nedenle kullanım sırasında ısındığını ve plastik kokusu yaydığını ifade etti.

Moderatörün açıklamasına göre, 'Endişelenecek bir şey yok. S-Pen yuvasındayken telefonun iç donanımına yakın oluyor. Bu da kullanım sırasında ısı oluşturarak plastiğin ısınmasına sebep oluyor. Bu koku burnunuza yanık gibi gelebilir fakat Güneş altında beklemiş arabaya döndüğünüzde aldığınız kokudan farkı yok. Koltuklarda ve plastik malzemede de benzer bir koku olur fakat bu, soğudukça geçer' diye konuştu.

SpaceX Falcon 9 ile yeniden bir rekor kırdı SpaceX Falcon 9 ile yeniden bir rekor kırdı

Kaynak: Haber Merkezi