NTV Spor haberine göre, Beşiktaş'ta dün akşam oynanan Alanyaspor maçının ardından teknik direktör Rıza Çalımbay ile yollar ayrıldı. Türkiye Spor Yazarları Derneği'nde (TSYD) düzenlenen basın toplantısında Rıza Çalımbay, yaşanan gelişmelerle ilgili açıklamalarda bulundu.

Çalımbay, açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

Rıza Çalımbay 'Özellikle kaleci Mert'le ilgili yanlış sözler söyledim. Maç sonrası biraz sinirlenmiştim. Kendisi çok karakterli bir arkadaşımız. Ondan özür diliyorum. Bu kısa süreli antrenörlüğümde taraftarımıza verdiği desteklerden ötürü çok teşekkür ediyorum. Ne olursa olsun futbolcu arkadaşlara da çok teşekkür ediyorum' dedi.

Yeni gelen yönetim 15 gün içinde feshedebilir

Tecrübeli teknik adam Çalımbay 'Ahmet Nur Çebi bana 'Sana ihtiyacımız' var dedi. Ben de Beşiktaş'ın ihtiyacı varsa her türlü gelirim. Para falan konuşmadım ve görevime başladım. O arada kongrede adayla çıktı ortaya. Biz takımın başında olduğumuz için iki adaya da bilgiler vermek durumundaydım. Hasan Arat'ın ekibinden Samet ağabeyle ve Serdal Adalı'nın ekibinden Şifo Mehmet ile görüştüm. İki aday da 'Biz Rıza hoca ile devam edeceğiz' dediler. Bir süreç vardı. Ben o süreci sonra öğrendim. Çebi'nin yaptığı sözleşme Haziran 2024'e kadardı ama 'yeni gelen yönetim 15 gün içinde feshedebilir' maddesi vardı' diye konuştu

Kendi isteğimle kendi kararımı şimdi açıklamış oluyorum

Çalımbay 'Son iki maç kala benim mukavelemi iki maç daha uzatmak istediler. Ben iki maçlık bir antrenör değilim. Çok bir iyi bir antrenörüm. Sadece Beşiktaş olduğu için elimi taşın altına koydum. Aldığımız takım belliydi. Onunla tabii ki uğraştık.Samet ağabey ve Feyyaz ile konuştuk. Onlar benden iki maç daha uzatmamı rica ettiler. Ben size güveniyorum dedim imzayı attım.

Lugano maçına giderken, avukatıma 'İmza atmazsanız, sözleşmeyi feshedeceğiz' diye kağıt gönderdiler. Bunu da ilk kez açıklıyorum, kimseye söylemedim. Çok üzüldüm çünkü ben maçtayken böyle bir durum yaşadım.

Dün gece maç bitti. Tesislerdeyim. Samet abi ve Feyyaz biz geleceğiz dediler, gelmediler. Üç yönetici geldi. Bu gece bitirelim dediler. Ben gece 01.00'de bir şey yapmam, yarın basın toplantısı yapar ayrılık kararını açıklarım dedim. Onlar ayrılığı yazmışlar. Ben onların dediğini yapmadım, kendi isteğimle kendi kararımı şimdi açıklamış oluyorum' şeklinde konuştu.

Rıza Çalımbay: Beşiktaş'ta istenmediğimi hissettim

Sıkıntı yaşadığımız oyuncular vardı

Çalımbay'5 oyuncunun kadro dışı kalması konusunda Samet ağabey 'Biz 5 futbolcuyu kadro dışı bıraktık' dedi. 'Biz' dedi, yani ben yoktum bu işte. Bana bilgi verilmedi.O 5 kişinin içinde de benim de kadro dışı kalmasını istediğim oyuncular vardı. Sıkıntı yaşadığımız oyuncular vardı. O yüzden ben olabilir dedim ve bu karar nedeniyle istifa etmeyi düşünmedim' diye belirtti.

Adana Demirspor'da deprem! Başkan Murat Sancak görevini bıraktı Adana Demirspor'da deprem! Başkan Murat Sancak görevini bıraktı

Onlar beni kovdu

Çalımbay 'Ben yönetimle 15 gün sonra konuşup geleceğimi belli edecektim. Ama onlar beni kovdu. Ben istifa etmedim. Onlar beni kovdu' dedi.

Ben hiç pişman değilim

Çalımbay 'Ben hiç pişman değilim. Bana şimdi bile 'Gel' deseler, yine giderim. Ama böyle davranırlarsa gitmem. Bunların olmaması gerekiyordu' diye konuştu.

Kaynak: HABER MERKEZİ