11 Mayıs 2013'te Reyhanlı ilçesinde meydana gelen terör saldırıları, Türkiye'nin hafızasında derin izler bıraktı. Bombalı saldırılarda hayatını kaybeden 53 vatandaşın aileleri, geçen yıllara rağmen yaşadıkları acının hafiflememesinden şikayetçi.

Saldırıların Ardından Geçen Yıllar, Acıyı Hafifletmedi

Geçen yıllara rağmen, Reyhanlı'daki bombalı saldırıların acısı hala taze. Saldırılarda yaşamlarını yitirenlerin yakınları, kaybettikleri sevdiklerinin hatıralarıyla baş başa kalmaya devam ediyor. Özellikle, olayın yıl dönümlerinde acı daha da derinleşiyor ve toplumun hafızasında taze tutuluyor.

A W198202 01

Acısını Yaşayan Anne: "Oğlumu Çok Özlüyorum"

Saldırıda Şehit Olan Oğlunun Ardından Anne, Acısını Dindiremiyor

Saldırıda 17 yaşındaki oğlu şehit olan Fatma Tuna, yıllar sonra bile oğlunun özlemiyle yanıp kavruluyor. Oğlunun hatıralarıyla avunan Tuna, "11 yıl geçmesine rağmen acımız hala taze, oğlumu çok özlüyorum" şeklinde konuştu.

A W198202 04

Oğlunun Anısıyla Teselli Bulan Anne, Yaşadıklarını Anlattı

Oğlunun hatıralarıyla ayakta kalmaya çalışan anne Tuna, saldırı günü yaşananları ve oğlunun nasıl bir insan olduğunu anlattı. Oğlunun neşeli ve iyi bir insan olduğunu belirten Tuna, saldırının ardından yaşadıkları acının geçmediğini dile getirdi.

Diyarbakır'da Kürtçe Hizmet Veren Kafeye Polis Baskını: Sahibi Gözaltında Diyarbakır'da Kürtçe Hizmet Veren Kafeye Polis Baskını: Sahibi Gözaltında

Kaynak: İHA