Euroleague'de play-off eşleşmeleri belli oldu Euroleague'de play-off eşleşmeleri belli oldu

Real Madrid'in Fenerbahçe'den transfer ettiği Arda Güler, İspanyol devinde henüz beklediği süreleri bulabilmiş değil. Öte yandan Arda Güler'in geleceğiyle ilgili yeni bir iddia daha ortaya atıldı.

Real Madrid'den karar: Arda Güler'in talebi transfere engel olabilir

Ara transfer döneminde Real Madrid'den kiralık gönderilmesi gündeme gelen ancak takımda kalan Arda Güler için Real Sociedad haberleri bir kez daha İspanya'da manşetleri süslüyor.

Arda Güler

Arda Güler'in Transfer İsteği ve Real Sociedad'ın Durumu

Haberde Arda Güler ile en çok ilgilenen takımların başında Real Sociedad'ın geldiği vurgulanırken, milli futbolcunun şartının transfere engel olabileceği aktarıldı.

Real Sociedad'ın Planları ve Kadro Yapısı

Haber detayında Arda Güler'in süre garantisi talep ettiği ve yedek kalacağı bir takıma gitmek istemediği kaydedildi. Real Madrid, milli futbolcuyu Real Sociedad'a kiralık göndermeyi kabul ettiğinin altı çizilirken, Arda Güler'in talebi sonrası Real Sociedad'ın planlarının değişebileceği dile getirildi.

Real Sociedad'ın kadro yapısına da değinilirken, Mikel Oyarzabal'ın '9' rolünde oynamaya başlamasının ardından LaLiga ekibinin kanat arayışına girdiği belirtildi.

Takefusa Kubo'nun Rolü

Ander Barrenetxea'nın kanattaki yerinin garanti olduğu aktarılırken, Arda Güler transferinde Takefusa Kubo'nun olumlu referans teşkil edebileceği kaydedildi. Real Sociedad, Takefusa Kubo'yu 2022-23 sezonu başında Real Madrid'den 6.5 milyon euroya transfer etmiş ve Japon futbolcu büyük bir sıçrama kaydetmişti.

Kaynak: Haber Merkezi