Beşiktaş'ın yeni transferi Rafa Silva, siyah-beyazlılara şampiyonluklar kazandırmak ve takımın hak ettiği değere ulaşmasına yardımcı olmak için geldiğini belirtti.

"Tüpraş Stadyumu'nda Oynamak İçin Sabırsızlanıyorum"

Beşiktaş'ın yeni transferi Portekizli futbolcu Rafa Silva, siyah-beyazlıların YouTube hesabında yaptığı açıklamalarda, Tüpraş Stadyumu'nda oynayacağı için çok heyecanlı olduğunu söyledi. Silva, "Bu stadyumda oynayacağım, tüm taraftarları bir arada göreceğim için çok heyecanlıyım. Burada zaten bir kez oynadım ve atmosfer inanılmazdı. Sahaya çıkmak için sabırsızlanıyorum" dedi.

"Birçok Futbolcudan Etkilendim"

31 yaşındaki futbolcu, kariyerinde kendisini en çok etkileyen futbolcunun kim olduğu sorusuna, "Bu gerçekten çok iyi bir soru. Kariyerim boyunca birçok farklı isimle maça çıktım ve hepsi bana çok şey kattı. Aslında bir isim belirtmem adil olmaz" yanıtını verdi.

Fenerbahçe Lugano maçına hazır: Maç saatini bekliyor Fenerbahçe Lugano maçına hazır: Maç saatini bekliyor

"Her Pozisyonda Oynayabiliyorum"

Forvet arkası ve kanat pozisyonlarında rahatlıkla oynayabildiğini ifade eden Silva, "Normalde forvet arkasında oynuyorum ama kariyerimde kanatlarda da birçok maça çıktım, bu yüzden her pozisyonda rahatlıkla oynayabiliyorum" dedi. Ayrıca, örnek aldığı Portekizli oyuncunun Luis Figo olduğunu belirtti.

"Şampiyonluklar Kazanmak İçin Buradayım"

Beşiktaş ile şampiyonluklar kazanmak istediğini vurgulayan Portekizli futbolcu, "Beşiktaş'la ilgili hedeflerimi söylemek kolay çünkü şampiyonluklar kazanmak için buradayım. Takımımızın hak ettiği değere ulaşmasına yardımcı olmak istiyorum" ifadelerini kullandı. Silva, Beşiktaş'a transferinde, daha önce siyah-beyazlılara karşı forma giymesinin etkili olduğunu belirtti.

"Sahada Her Şeyimi Vereceğim"

Rafa Silva, Beşiktaş için sahada her şeyini vererek oynayacağını belirterek, "Kendi adıma her zaman söz verdiğim şey sıkı çalışmak ve oynadığımız her maçta sahada her şeyimi vermek. Ben bunun sözünü verebilirim" şeklinde konuştu. 31 yaşındaki futbolcu, kariyerinde tekrar oynamak istediği bir maç olup olmadığı sorusuna, "Geri dönsem yine aynı şeyleri yaparım. Kariyerimi aynı şekilde yaşardım ve hiçbir şeyi değiştirmezdim" cevabını verdi.

"27 Numara Ailemi Temsil Ediyor"

Siyah-beyazlı takımda 27 numaralı formayı tercih edeceğini ifade eden Portekizli oyuncu, "27 numarası, ailemi ve sahip olduğum her şeyi temsil ediyor. Bu, kardeşimin doğum günü olduğu için tercih ettiğim bir numara" diyerek sözlerini noktaladı.

Kaynak: İHA