Kayseri'de yaşlı bir adam, telefonla arandığında karşısında kendini polis olarak tanıtan bir dolandırıcı ile karşılaştı. Dolandırıcı, yaşlı adamı 560 bin TL değerindeki ziynet eşyalarını teslim etmeye ikna etti. Yaşlı adam, güvenerek altınları dolandırıcıya teslim etti. Ancak dolandırıcı, aldığı altınlarla birlikte hızla kayıplara karıştı.

Yaşanan dolandırıcılık olayının ardından, mağdur yaşlı adamın şikayeti üzerine harekete geçen Asayiş Şube Müdürlüğü Dolandırıcılık Büro Amirliği ekipleri, olayın gerçekleştiği bölgedeki güvenlik kameralarının 178 saatlik kaydını inceledi. Yapılan çalışma sonucunda, şüphelinin kimliği tespit edildi.

A W173129 02

Tutuklandı

Polis ekipleri, tespit ettikleri şüpheliyi yakalamak için operasyon düzenledi. Yakalanan şüpheli, gözaltına alındıktan sonra emniyete götürüldü. Emniyetteki işlemlerinin ardından şüpheli, adli makamlara sevk edildi. Mahkeme tarafından tutuklanarak cezaevine gönderildi.

A W173129 03

Güvenlik Kamerası Görüntüleri İncelendi

Şüphelinin yaşlı adamı dolandırdığı anlar, güvenlik kameralarına yansıdı. Bu görüntüler, polisin şüpheliyi tespit etmesinde önemli bir rol oynadı.

Mersin'de 180 milyonluk sazan sarmalı operasyonu! 20 kişi tutuklandı Mersin'de 180 milyonluk sazan sarmalı operasyonu! 20 kişi tutuklandı

Antalya’daki Teleferik Kazası: Mahsur Kalan Vatandaşlar Kurtarıldı! Antalya’daki Teleferik Kazası: Mahsur Kalan Vatandaşlar Kurtarıldı!

Kaynak: İHA